Codi – Peklo: Ďáblova říše 1

Po předchozích dokumentech s upírskou tématikou další fascinace zlem, vydavatelství Codi nabídne ve čtvrtek 13. ledna 2011 za 99,- Kč ve slimboxu z dílny History DVD Peklo: Ďáblova říše 1

Historie pekla je poutavé vyprávění o věčné fascinaci lidí peklem a satanem.

 

Peklo - Ďáblovo území 

 

V úvodu uslyšíte pozoruhodné vyprávění muže, jenž prožil klinickou smrt a na prahu smrti zažíval nesnesitelné pocity. Po této zkušenosti nabyl přesvědčení, že se na čas ocitl v pekle, ve světě věčného utrpení.

 

 

 

Kořeny našich moderních představ pekla lze zaznamenat již v předbiblických obrazech posmrtného života. Film sleduje tisíciletou historii satana od jeho prvních zpodobení vytvořených přibližně 6 000 let před Kristem až po moderní obrazy ďábla v dnešní popkultuře. V dokumentu uvidíte záběry z kostela Word of Life v Texasu, kde se s vlivem ďábla a pekla potýkají dodnes. Autoři dokumentu hledají rovněž určitou paralelu mezi aférou s čarodějnicemi ze Salemu a satanskou mánií v 80. letech 20. století, kdy byly obviněny stovky učitelů v Británii a USA ze zneužívání dětí při satanských rituálech. Opomenuta nemohla zůstat významná literární díla, jako Dantovo Peklo a Miltonův Ztracený ráj, jež formování našich představ pekla významně ovlivnila. Své slovo dostali i představitelé Satanské církve, kteří se pokoušejí vyvrátit některé mýty o satanské filozofii.

 

 

 

A jak posmrtný život pojímají jednotlivá náboženství jako křesťanství, islám, judaismus a buddhismus? V čem se jejich pojetí pekla liší? I na tyto otázky přinášejí autoři dokumentu odpovědi. Nicméně otázky, zda peklo existuje a kdo půjde do pekla a kdo do nebe, pro nás asi navždy zůstanou nezodpovězené. 

Ke zvláštnostem DVD lze zařadit fakt, že jak menu, tak úvodní sekvence jmenují dokument pod jiným názvem, jako Peklo: Ďáblovo území…  

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 44 minut (43:40)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný

Bonus: z nabídky Codi