Intersonic – Zuřící planeta 1

Nějak se nám ta témata začínají opakovat… Pokud jsem se minule pozastavil nad dvojicí Letecké bitvy a Letecké souboje, pak nad dalším cyklem InterSonicu nelze nevzpomenut třeba cyklus Extrémní počasí. V pátek 21. ledna 2011 se na pultech objeví první ze 4 DVD z dílny Discovery World, dokument Zuřící planeta 1, cena 69,- Kč. Nespoutaná zběsilost.

Ničivé, vzrušující a děsivé živly naší planety.

Tornáda, hurikány, laviny, blesky, vánice, záplavy – to jsou přírodní živly, které odjakživa přitahovaly lidskou pozornost. Živly, které poutají zájem, ale nikdo z nás by nechtěl být jejich přímým svědkem. Dokument Zuřící planeta nás zavede do koutů naší planety, kde pomocí špičkové techniky budeme moci zhlédnout nejlepší záběry přírodních katastrof. V každém díle budeme moci podrobně prozkoumat jeden z živlů, a zároveň se dozvíme, proč disponují takovou silou. Tyto nespoutané síly formovaly naší planetu a i dnes mají hlavní slovo ve viditelné přeměně zemského povrchu.

DVD obsahuje 2 kapitoly:

1. Laviny (Avalanche) – 10. října 1997

2. Blizard (Blizzard) – 17. října 1997

Podle imdb.com má cyklus 10 epizod, jak budou na 4 DVD rozděleny zatím zůstává tajemstvím. Tvůrci seriálu údajně dávali při trikových záběrech často přednost modelům před CGI. Hodnocení 70 procent pouhými 18 hlasy.

Zadní strana obálky 

Žánr: Dokument

Země původu: USA

Rok vzniku: 1997

Délka: 94 minut

Původní název: Raging Planet

Režie: David Hutt / John-Paul Davidson, Alec Nisbett

Scénář: Richard Burke-Ward, David Hutt / Richard Burke-Ward, Alec Nisbett

Produkce: Richard Burke-Ward, Stuart Carter, Bill Cosmas

Hudba: Mark Thomas

Střih: Denise Perrin

Společnost: Pioneer TV Productions / Discovery Channel

Účinkují: Randall Lee Rose (vypravěč)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, maďarsky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 16:9

Bonus: