Hollywood Classic Entertainment – Wallace a Gromit – Cesta na měsíc

Modré trpaslíky vystřídá alespoň na chvíli jiný „dětský“ seriál, Hollywood Classic Entertainment ve středu 25. května 2011 za 79,- Kč nabídne první výběrový disk příhod nepraktického milovníka sýra a jeho psa Wallace & Gromit – Cesta na Měsíc.

O chloupek – A Close Shave – 24. prosince 1995

Nešika pan Wallace se zamiloval do krásné Wendolene. Jeho pes Gromit je mezitím obviněn ze zabíjení ovcí a uvězněn. Wallace bude muset nasadit všechny páky, aby svého kamaráda vysvobodil a našel skutečného viníka.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Cesta na Měsíc – A Grand Day Out with Wallace and Gromit – 1989

Wallace a Gromit se rozhodnou, že na svůj sváteční piknik vyrazí na Měsíc, který je celý z toho nejlahodnějšího sýru. Pomocí doma vyrobené rakety na honbu za sýrem – tím ale vzbudí hněv mechanického strážce Měsíce.

Wallace & Gromit’s Cracking Contraptions – 2002:

Gastromat

Snídaně je oblíbeným jídlem Wallace a Gromita. Aby si ji nemuseli chystat sami, sestrojí Wallace gastromat – kuchaře a číšníka v jednom. Gromit ale robotovi nedůvěřuje a má pro to dobrý důvod!

Telemazec

Wallace si sestrojí přepínač na televizi. Když však jednou potřebuje bleskově změnit program, objeví, že jeho vynález má jisté vady.

Hi-tech fotbálek

Wallace by rád porazil Gromita ve fotbale. Opráší proto svůj stroj na střílení gólů. Už se zdá, že uspěje – jenže Gromit má schovaný tajný trumf.

Sněhulákotron

Začíná každoroční soutěž o nejlepšího sněhuláka a Wallace je rozhodnut vyhrát za každou cenu. S pomocí jeho sněhulákotrona by to měla být záležitost stisknutí několika tlačítek. Gromit ale tuší, že to nedopadne dobře.

Turbovařič

Uklízení po jídle je nanejvýš obtěžujíc záležitost. S pomocí nového Wallaceova vynálezu by to měla být hračka, stačí jen mít dostatek elektrického proudu. Všechno jde dobře, ale jen do chvíle než začnou světla zběsile poblikávat.

Hodnocení příběhů kolísá od 70 až k 90 procentům.

Zadní strana

Žánr: Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / Komedie

Země původu: Velká Británie

Délka: 65 minut (1:04:48)

Původní název: Wallace & Gromit

Režie: Nick Park

Scénář: Nick Park, Steve Ruston, Bob Baker

Animace: Nick Park

Produkce: Rob Copeland, Peter Lord, Colin Rose, Michael Rose, Carla Shelley, David Sproxton

Hudba: Julian Nott

Kamera: Nick Park, Dave Alex Riddett

Střih: Rob Copeland, Helen Garrard

Společnost: Aardman Animations / National Film and Television School / BBC Bristol / Wallace & Gromit / BBC Children’s International

Menu DVD

Údaje o DVD (náhled obalu pěkně kecal, zvuk je jen 2.0, titulky nikde a nesouhlasí ani původně udaná délka):

Seznam epizod

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Zvukové stopy

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (podle imdb.com 1,33:1, 1,37:1)

Bonus: žádný