Intersonic – Casterbridgeský starosta 1

Tituly, které InterSonic vydává ke konci týdne a které by šlo označit jako přímou konkurenci pondělních romantik Blesku pro ženy od H.C.E., začínají mít poslední dobou překvapivě vzestupnou tendenci v uživatelském hodnocení. V pátek 17. června 2011 vyjde (snad tentokrát správná televizní verze) příběhu podle mistrovského románu Thomase Hardyho plného napětí, dramatických zápletek a omylů Casterbridgeský starosta – 1. část za 69,- Kč.

Michael Henchard prodá v opilosti svou manželku a dceru neznámému námořníkovi. Po vystřízlivění ženu a dítě doma nenajde. Po zbytek života svého činu lituje a marně se snaží odčinit, co způsobil.

Díky své houževnatosti a energii se vypracuje až na starostu Casterbridge. Minulost se však  hlásí o slovo. Po dvaceti letech do města přijíždí jeho ztracená žena s dcerou. Životní osudy všech zúčastněných prochází bolestnými změnami… Michael se musí rozhodnout, zda znovu přijme svoji ženu jako právoplatnou manželku nebo se ožení se svou snoubenkou Lucettou. Čeká ho zápas o přízeň a lásku svých blízkých, ale i o život, který si vybudoval.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Na imdb.com 80 procent, na csfd.cz 82: Vynikající drama, výborné obsazení, emoce ždímající příběh v nádherném prostředí.

Zadní strana 

Žánr: Drama

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 196 minut celkem

Původní název: The Mayor of Casterbridge

Světová premiéra: 17. srpna 2003 – USA

Režie: David Thacker

Námět: Thomas Hardy

Scénář: Ted Whitehead

Produkce: Delia Fine, Sally Head, Georgina Lowe

Hudba: Adrian Johnston

Kamera: Ivan Strasburg

Střih: St. John O’Rorke

Kostýmy: Lyn Avery

Společnost: A&E Television Networks / Pearson Television International / Sally Head Productions

Natáčeno: Askerswell, Dorset, Velká Británie / Cerne Abbas, Dorset, Velká Británie / Dorset, Velká Británie / Lacock Abbey, Lacock, Wiltshire, Velká Británie / Londýn, Velká Británie / Maiden Castle, Dorchester, Dorset, Velká Británie / Stonebarrow, Dorset, Velká Británie / Wiltshire, Velká Británie

Hrají: Ciarán Hinds (Michael Henchard), Juliet Aubrey (Susan Henchardová), Jodhi May (Elizabeth Jane), James Purefoy (Donald Farfrae), Polly Walker (Lucetta Templemanová), Darren Hawkes (licitátor), Jean Marsh (zelinářka), Michael Beint (kočí), Clive Russell (Newson), John Surman (licitátor Tent), Susan Jane Tanner (prodejkyně), Tony Haygarth (Solomon Longways), David Bradley (radní Vatt), Richard Moore (radní Chalkfield), Elliot Head (číšník), Annette Badland (paní Stannidge), Trevor Peacock (Christopher Coney), Judy Cornwell (matka Cuxsomová), Sophie Stanton (Nance Mockridgeová), Henry Goodman (Joshua Jopp), Ben Crompton (Abel Whittle), James Walker (kněz), Victoria Byrne (Lucettina služebná), Karl Johnson (Fall), David Calder (Grower), Alan Williams (Stubberd), Michael Cronin (komisař), Alex Kelly (služebná), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 102 minut (1:37:18)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

 

Zvukové stopy

 

Obraz: barevný 16:9

Bonus: z naší nabídky