Debbie Isitt

Filmografie režisérky a scénáristky Debbie Isitt není nijak dlouhá. Natočila zatím jenom několik filmů, ale přesto patří k poměrně známým osobnostem, zvláště díky svému poslednímu filmu Confetti.
  
 

Debbie Isitt (scénář a režie) se narodila v roce 1966. Má již na kontě spoustu divadelních, televizních a filmových počinů, které jí přinesly zaslouženou pozornost kritické obce. Nedávno získala cenu pro nejlepšího scénáristu za její adaptovaný televizní scénář k dětskému dramatu The Illustrated Mum na British Academy Children’s Film and Television Awards (BAFTA), kde seriál také získal cenu v kategorii nejlepší školské drama.

Po černé komedii Nasty Neighbours z roku 2000 je jejím druhým celovečerním filmem film Confetti, na kterém se podílela jako scénáristka a režisérka. Zrežírovala také komedii Tribute, krátký film Wasps a jeden díl seriálu BBC 10×10 s podtitulem Johnny Watkins Walks in Water.

Spolupráce s velmi uznávanou divadelní skupinou Snarling Beasties jí vynesla několik cen včetně tří po sobě následujících ocenění Perrier za hru Pick of the Fringe a dále cen Independent Theatre Award a Time Out Theatre Award. Mezi její další hry mj. patří The Woman Who Cooked Her Husband, Matilda Liar! nebo A Hundred and One Dalmatians.