Levné knihy – večerníček Honzík a Samuel

Časopis Země pohádek se stále častěji začíná objevovat ve výprodeji a to konkrétně na pultech prodejen Levné knihy. Během krátké doby se to stává podruhé, kdy můžeme za přitažlivou cenu 39 Kč zakoupit některý z jeho titulů (pokud srovnáme s původní cenou 199 Kč). V poslední nabídce se jedná o březnové číslo z roku 2007, kdy součástí časopisu je DVD Honzík a Samuel.

Jedná se o seriál animovaných grotesek, který je určen především nejmenším divákům Večerníčku. Protagonisty příběhu jsou malý chlapec Honzík a jeho kamarád, lední medvěd Samuel. Často se s našimi hrdiny ocitáme uprostřed honiček a zápletek, ve kterých se snaží Honzík pomocí různých vtipných nástrah dostihnout svého čtyřnohého přítele a „donutit“ ho k návratu domů. Situace se nekonečně obměňují a z „pronásledovaného“ se nakonec stává věrný zachránce…
Projekt vznikl v AT-studiu Kavčí hory ploškovou technologií animace. Prvních 7 dílů v roce 2005, dalších 6 dílů bylo dokončeno v roce 2006. Autorem literární předlohy, scénáře a režie je zkušený tvůrce – Ivan Renč. Výtvarníkem seriálu Gabriel Filcík, animace se ujali Martin Pospíšil a Kateřina Pávová. Hudbu zkomponoval Jaroslav Uhlíř, dalšími členy týmu jsou kameraman Jiří Větroň, střihači Josef Dvořák a Jiří Friedrich, zvukaři Jiří Pešek a Jan Štěpánek, v neposlední řadě produkční Zuzana Pavlů.