Bontonfilm – Smrtící zatykač

Další kousek v ediční řadě Stará dobrá akční práce v podání Bontonfilmu má být ve středu 17. srpna 2011 akční thriller Smrtící zatykač za 99,- Kč, občas uváděný jako Příkaz k popravě. O poldovi, který se ocitá v pekle té nejhorší americké věznice, aby tu odhalil pachatele několika vražd.

Hlavní hrdina příběhu, detektiv Louis Burke, právě dopadl v opuštěném domě nebezpečného psychopata a vraha přezdívaného Sandman. Ačkoli se Sandmanovi podaří Burkea téměř zabít, dokáže ho detektiv nakonec zneškodnit, když ho postřelí. O šestnáct měsíců později se Burke stává členem speciální jednotky pro zvláštní úkoly, kterou nařídil vytvořit guvernér a pověřil úkolem vyšetřit velké množství vražd, ke kterým v poslední době dochází v Harrisonově věznici. Burke je v přísném inkognitu dopraven do vězení jako nový vězeň a jeho kontakt se skupinou zprostředkovává pouze právní zástupkyně Amanda Beckett, která vystupuje jako jeho manželka.

A protože si ti dva do oka příliš nepadli, vypadá jejich fingované manželství velmi věrohodně. Za mřížemi, obklopen špínou, nepřátelstvím a nedůvěrou, se Burkovi díky perfektnímu ovládání asijských bojových umění podaří pomoci několika vězňům, od nichž na oplátku získá pomoc při vyšetřování. Dochází k dalším vraždám a situace se stává stále nebezpečnější. Je zavražděn Burkův spoluvězeň a on sám skončí na samotce, kde je krutě vyslýchán a mučen. A navíc je do věznice převezen Sandman, takže je jen otázkou krátkého času, než se jeho inkognito provalí a on se ocitne v ohrožení života.

 

V okamžiku, kdy se Burkemu podaří zjistit, že vězňové jsou zabíjeni kvůli orgánům, zjistí Beckettová čirou náhodou, že do případu je zapleten také její nadřízený, hlavní prokurátor Vogler.

Imdb.com 50 procent, csfd.cz 52: Sice to překvapivě má hlavu a patu, ale celé je to jakési mdlé, bez chuti a pořádné akce. A JCvD pořád dostává na budku. Ukázkově průměrné béčko.

Žánr: Akční / Krimi / Drama

Země původu: USA / Kanada

Rok vzniku: 1990

Délka: 93 minut

Původní název: Death Warrant

Světová premiéra: 14. září 1990 – USA

Režie: Deran Sarafian

Scénář: David S. Goyer

Produkce: Mark DiSalle, Andrew G. La Marca

Hudba: Gary Chang

Kamera: Russell Carpenter

Střih: John A. Barton, C. Gregg McLaughlin

Kostýmy: Joseph A. Porro

Společnost: Pathé Pictures International

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Jean-Claude Van Damme (Louis Burke), Robert Guillaume (Hawkins), Cynthia Gibb (Amanda Beckettová), George Dickerson (Tom Vogler), Art LaFleur (seržant DeGraf), Patrick Kilpatrick (Christian ‚The Sandman‘ Naylor), Joshua John Miller (Douglas Tisdale), Hank Stone (Romaker), Conrad Dunn (Konefke), Jack Bannon (Ben Keane), Abdul Salaam El Razzac (duchovní), Armin Shimerman (Dr. Gottesman), John Lantz (Sam Waldon), Hans Howes (strážce Keller), Harry Waters Jr. (Jersey), Dorothy Dells (Helen Voglerová), Paulo Tocha (Perez), Carlease Burke (seržantka Watersová), Kamel Krifa (Keel), Al Leong (Bruce), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: