Filmexport Home Video – Pád impéria: Byzantská říše

Filmexport Home Video díky státnímu svátku až ve čtvrtek 29. září 2011 nabídne další ruský televizní dokument Pád impéria: Byzantská říše za 99,- Kč.

Bouře, hurikány, zemětřesení, tajfuny, záplavy i ničivá sucha se stávají stále častější součástí naší každodenní reality. Co se to s naší planetou děje? Přírodní katastrofy zastínily i teroristické útoky. Svět si totiž vzpomněl na dávnou biblickou potopu. Je možné, že by se opravdu blížil soudný den? Co naši planetu čeká za deset a více let? Kdo dokáže podobné katastrofy předpovědět? Odpovědi na tyto otázky se rozhodli najít tvůrci tohoto dokumentárního filmu společně s uznávanými experty současnosti.

 

Mocná Byzantská říše existovala 1120 let. Po tisíciletí odolávalo její hlavní město Konstantinopol náporu sousedních barbarských kmenů. Co způsobilo pád této vzkvétající říše? Co zlomilo ducha velkého byzantského lidu? Co oslabilo tak rozsáhlou velmoc rozkládající se mezi Evropou a Asií?

Už je to skoro trapné pořád to opakovat – stačí 0,22 vteřiny a google nabídne nepřeberně odkazů, na nichž je možno celý dokument (přímo i na oficiální stránce), jehož autorem je jakýsi církevní patriarcha, sledovat v nejrůznějších jazycích (dokonce i čínsky) zdarma. Trochu problém je s vydavatelem udávaným časem v oficiálních podkladech, video na netu má totiž podstatně jinou délku – 1:11:03. Web vydavatele uvádí přijatelnější údaj 73 minut.

Žánr: Dokument

Země původu: Rusko

Rok vzniku: 2008

Délka: 44 minut

Původní název: Гибель Империи. Византийский урок / The Ruin of the Empire

Světová premiéra: 30. ledna 2008 – Rusko

Režie: Olga Savosťjanova, Roman Axenov

Asistent režie: Vage Mnacakanjan

Scénář: Tichon Ševkunov

Produkce: Julija Perkul, Saida Mevděděva, Sergej Šumakov

Hudba: Eduard Artěmjev, Ilja Sněgov, Fjodor Stěpanov

Kamera: Vitalij Tokarev, Platon Konuchov, Vitalij Peresypkin

Střih: Dmitrij Zničenkov

Zvuk: Jevgenij Koldenkov

Odborný konzultant: Pavel Kuzenkov

Společnost: Telekanal Rossia / Mastěrskaja

Vypravěč: Tichon Ševkunov

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 rusky, česky

Titulky:

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: