Ochrana Blu-Ray BD+ prolomena

Zpráva, která zaujme všechny zájemce o novou generaci video nosičů: V poslední verzi AnyDVD HD 6.4.0.0., která vyšla tuto středu, je obsažena jako hlavní vlastnost schopnost odstranit ochranu Blu-ray disků BD+. Tato skutečnost neunikla řadě zahraničních tech serverů, které tuto skutečnost obsáhle komentují.

Richard Doherty z Envisioneering Group v červenci roku 2007 směle tvrdil, že ochrana BD+ (narozdíl od ochrany AACS, která v minulém roce utrpěla částečné hacknutí), nebude cracknuta dalších minimálně 10 let. Pouze 8 měsíců po tomto sebevědomém prohlášení se podařilo firmě SlySoft v poslední verzi programu AnyDVD HD tuto ochranu zlomit. Nejnovější verze AnyDVD HD tak dovolí „zálohovat“ jakýkoliv titul Blu-Ray s touto ochranou na trhu.

Poté, co bylo schéma ochrany proti kopírování AACS prolomeno, stala se technologie ochrany obsahu disků Blu-Ray BD+ sekundární ochrannou metodou.

Jako u jakýchkoliv jiných softwarových návrhů, bylo jen otázkou času, kdy se podaří ochranu BD+ obejít. Dodejme, že právě lepší zabezpečení disků Blu-ray bylo důvodem, proč tomuto formátu řada významnějších hollywoodských studií dávala přednost před formátem HD-DVD.

Jako už tolikrát v minulosti se ukázalo, že snaha najít dokonalou a neprolomitelnou ochranu obsahu je utopií a zbytečným plýtváním penězi.

Zdroj: Tiskový zpráva firmy SlySoft