Svět DVD 2006/07 – Příběhy obyčejného šílenství

Dobu letních prázdnin vám může zpříjemnit český filmový trhák PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ, který společně s Ivanem Trojanem natočil Petr Zelenka. Druhým filmem, který naleznete jako přílohu na DVD, je dobrodružný snímek FLYNN CARSEN: HONBA ZA KOPÍM OSUDU.
  
 

Dobu letních prázdnin vám může zpříjemnit český filmový trhák PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ, který společně s Ivanem Trojanem natočil Petr Zelenka. Druhým filmem, který naleznete jako přílohu na DVD, je dobrodružný snímek FLYNN CARSEN: HONBA ZA KOPÍM OSUDU.

Kromě toho redaktoři připravili rozsáhlé téma o agentech ve filmu a několik rad o správné instalaci domácích projektorů. Podařilo se jim také „ulovit“ Jiřího Langmajera a popsat všechny aktuální DVD hity, včetně Mnichova, Pýchy a předsudku nebo dramatu Zabiji Nixona.

PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ
IVAN TROJAN DOBÝVÁ ZTRACENOU LÁSKU Jeden z nejtalentovanějších tvůrců české kinematografie Petr Zelenka, který se proslavil kultovními Knoflíkáři a následným mystifikačním dokumentem Rok ďábla, přichází se svým komerčně nejúspěšnějším filmem. A není divu – v originální černé komedii exceluje plejáda českých celebrit, včetně Ivana Trojana, Jiřího Bartošky nebo Karla Heřmánka. Film byl nominován na osm Českých lvů a nakonec si také dvě sošky odnesl. Zelenkův scénář, který vznikl podle mimořádně úspěšné divadelní hry, se točí okolo stárnoucího Petra. Ten se ocitá ve víru nečekaných událostí, které vytrvale hatí jeho milostný život i slibnou kariéru leteckého dispečera. Vztah s milovanou Janou nahradila ponižující pozice voyeura za úplatu šmírujícího sousedy, kteří na „to“ potřebují diváky. Jeho matka je posedlá dobročinností a otec, který kdysi zvučným hlasem namlouval komentáře k socialistickým týdeníkům, se s bezradností potácí v nových svobodných časech. Stačí ale jeden náhodný telefonát s trochou černé magie a nezadržitelně se rozjíždí kolotoč komických situací plných absurdity každodenního „obyčejného šílenství“. Digitální nosič nabízí úroveň srovnatelnou s hollywoodskými trháky. Zvuková stopa je v prostorovém formátu, obraz skvěle širokoúhlý. Kromě filmu se dočkáte také více než hodiny bonusů, včetně nikdy neuvedených scén, filmu o filmu, záběrů z natáčení nebo fotogalerie.

FLYNN CARSEN – HONBA ZA KOPÍM OSUDU Největší poklady historie v ohrožení! Dobrodružný snímek představuje hrdinu, který je v mnohém podobný slavnému Indianu Jonesovi s tím rozdílem, že nyní je vše zabaleno do moderního kabátu, plného triků, zajímavých exteriérů a rychlých střihů. Nudit se proto rozhodně nebudete. Mladý Flynn Carsen (Noah Wyle – Bílý Oleandr, Pohotovost) přijímá místo knihovníka. Brzy se dozvídá, že skutečnou náplní jeho práce je hlídat největší poklady historie, které jsou uloženy v tajné části knihovny. Do budovy se však vloupají členové obávaného Hadího Bratrstva a ukradnou jednu ze tří částí Kopí Osudu. Carsen se spolu se svou kolegyní vydává po jejich stopách. Musí se pokusit Bratrstvu zabránit v získání zbylých kusů kopí a ovládnutí světa.
Film je na DVD k dispozici jak v původním znění s českými titulky, tak i s kvalitním dabingem.

EDITORIAL
SERVIS
FUTURE

STAR WARS: LIMITOVANÁ EDICE – George Lucas je mistrem v recyklování již vydaného, takže v limitované sérii se můžete těšit na dva disky, které budou obsahovat jak vylepšené verze z roku 2004, tak i původní varianty dílů Nová naděje, Impérium vrací úder a Návrat Jediho.

DVD LETEM SVĚTEM
Vše podstatné z aktuálního světa digitálních technologií a filmu.

FILM MĚSÍCE
MNICHOV (str. 18): Steven Spielberg tentokrát dost přestřelil. Film nepobuřuje ani nepůsobí kontroverzně, jen strašlivě dlouho nudí. Mistr komerčních hitů to od nás tentokrát pořádně schytal v obsáhlé recenzi.

TÉMA MĚSÍCE
FENOMÉN AGENTŮ (str. 38): Muže dráždí jeho označení 007 – číselná licence na zabíjení, dámy obdivují jeho odvahu, humor a eleganci. James Bond. Nejslavnější agent všech dob, dlouho dokonce jediný zástupce tajné služby na stříbrném plátně. V poslední době se mu však do práce snaží mluvit dva mladíci: Ethan Hunt a Jason Bourne. U příležitosti speciálního vydání celé kolekce Bondovek nabízíme velké téma o agentech.

DOMÁCÍ RÁDCE
PROJEKTORY A PLÁTNA (str. 56): Pořídit si dnes projektor je jednoduchá záležitost. Možná si ale až potom uvědomíte, že jeho instalace už tak prostá být nemusí. Najednou stojíte před podstatně složitějším problémem, než jakým je pověšení plochého televizoru na zeď. A ruku na srdce: kolik jste jich viděli nainstalovaných správně?

ROZHOVOR
JIŘÍ LANGMAJER (str. 70): Kontroverzní, přesto jeden z nejlepších tuzemských herců dokáže hrát s novináři nervydrásající hru na schovávanou. Nám se ho podařilo „ulovit“ po měsíci intenzivní práce, ale výsledek stojí za to. „Langoš“ si opravdu nebere s nikým a ničím servítky…

FILMY NA DVD:
ŽÍT PO SVÉM (str. 22): Snímek přitahuje třemi hereckými magnety: Robert Redford hraje muže z amerického venkova, Morgan Freeman jeho kamaráda, který s ním žije pod jednou střechou. A teď do jejich světa, ve kterém se o jediný rozruch stará místní medvěd, vtrhne Jennifer Lopez!

ZABIJI NIXONA (str. 26): Silně depresivní „one man show“ o totálním ponížení systémem a pádu do nicoty, která ve vás vyvolá pocit vděčnosti za to, že jsme tolik vzdáleni „americkému snu“.

PÝCHA A PŘEDSUDEK (str. 28): Romantický film o politice svádění v 18. století s nadčasovou a univerzální přitažlivostí, plný humoru a ironie, podaný s šarmem a jiskrou.

OBYČEJNÍ HRDINOVÉ (str. 32): A je tu další klenot, který minul naše kina a půjčit si ho můžeme až nyní, po dvou letech, na DVD. Obyčejní hrdinové jsou psychologickým dramatem o rodině, jejíž členové se každý po svém vyrovnávají se ztrátou nejstaršího syna. Nejde ale o provařený scénář a srdceryvné scény, naopak snímek je zcela originální a překvapivě opravdový.

AEON FLUX (str. 46): Na základě kultovního animovaného seriálu hudební stanice MTV vniklo za mořem velmi zajímavě natočené sci-fi. Aeon Flux je Charlize Theron. Charismatická a mrštná kráska bojuje proti systému v daleké budoucnosti a snaží se zjistit, proč poslední hrstku přežívajících lidí ovládá nebezpečný totalitní systém.

PHILADELPHIA (str. 60): Celosvětový filmový trhák Philadelphia vychází opět na DVD, tentokrát i s českým dabingem. Skvělý Tom Hanks ve své životní roli právníka nakaženého virem HIV.

KOUZELNÝ SVĚT DONA BLUTHA
V ZAJETÍ TERORU
HOOK
DLOUHÝ VÍKEND
FOTBALOVÉ SUPERHVĚZDY NA DVD
PANENSTVÍ NA OBTÍŽ
HUSTLE & FLOW
DALTONI
KRÁSA NA SCÉNĚ
MÉ JMÉNO JE NIKDO
JAK PŘICHÁZEJÍ SNY
ZATHURA: VESMÉRNÉ DOBRODRUŽSTVÍ
POPULACE 436
DVANÁCT DO TUCTU 2
MOJE SESTRA VLKODLAK 3
JEPTIŠKA
KISS KISS BANG BANG
THE 4400
DĚJINY NÁSILÍ

HUDBA NA DVD A CD
ROGER WATERS – THE WALL, LIVE IN BERLIN, S. E. (str. 74): Slavný koncert na území nikoho vychází ve zvukovém formátu DTS. Parádní vzpomínka na rok 1990 a na nesmrtelné skladby nesmrtelné skupiny Pink Floyd.

HUDBA KRÁTCE

FILMOVÉ PREMIÉRY:
SUPERMAN SE VRACÍ (str. 82): Přestože si nikdo z nás v redakci od návratu Muže z oceli příliš mnoho neslibuje, nedá se svítit – Superman je hlavním a v podstatě jediným kino-tahounem letošních prázdnin. Nabízíme vám pohled za kulisy tohoto filmového blockbusteru.

PREMIÉRY KRÁTCE
TECHNIKA

BULÍK V POHODĚ
Rubrika určená všem požitkářům a znalcům obývákové pohody.

NOVINKY NA DVD
Přehled nejdůležitějších DVD novinek na českém trhu.

SOUTĚŽE O EXKLUZIVNÍ CENY + VÝHERCI
Soutěžte s námi a můžete vyhrát DVD s filmovými hity AEON FLUX, PHILADELPHIA, DALTONI nebo MODIGLIANI. Připraveny jsou pro vás také zajímavé ceny spojené s kinopremiérou filmu GARFIELD 2.