Blesk – Jen ho nechte, ať se bojí

Ve čtvrtek 27. března 2008 nás bude Blesk přesvědčovat Jen ho nechte, ať se bojí. Za 42,- Kč bude k dostání bláznivá komedie, která poskytla hereckou příležitost tehdejším komikům divadla Semafor.

Nesmělý suplent lidové školy umění v Českém Krumlově Aleš Brabec získal první cenu na hudebním festivalu a dostane proto nabídku, aby pracoval pro pražské Divadélko v suterénu. Jeho ředitel Soukup právě potřebuje několik písniček pro chystaný muzikál a tak je ochoten udělat všechno proto, aby Alešovi vytvořit vhodnou atmosféru ke skládání. Skladatel se však zamiloval do zpěvačky souboru Marcely Malé a místo skládání jen zamilovaně hledí. Soukupova manželka Jitka však tvrdí, že Alešovou inspirací je šok, což také ihned dokáže na předchozích písničkách. Soukup s divadelním mistrem Čermákem se tedy rozhodnou vyrobit Alešovi tu správnou tvůrčí atmosféru a pustí se do vymýšlení inspirativních šoků. Metoda má úspěch, alespoň to tak zpočátku vypadá a povzbuzená dvojice doplněná o Marcelina bývalého snoubence Mydlocha se pustí do dalších nepříjemných překvapení. Ať se však snaží sebevíc, finálová píseň stále chybí a proto se rozhodnou pro opravdu drsný implus a snaží se Aleše přesvědčit, že se stal vrahem.

Žánr: Komedie, Muzikál
Země původu: Československo
Rok vzniku: 1977
Délka: 89 min
Režie: Ladislav Rychman
Premiéra v kinech ČR: 1. července 1978
Scénář: František Vlček, V. P. Borovička
Hudba: Jiří Bažant, Jiří Malásek
Texty: Ivan Mládek, Jan Vodňanský, Pavel Kopta, Ivo Fischer
Kamera: Josef Hanuš
Hrají: Luděk Sobota (Aleš Brabec), Helena Vondráčková (Marcela), Miloslav Šimek (Soukup), Petr Nárožný (Mydloch), Vladimír Menšík (rekvizitář), Zdeněk Dítě (ředitel LŠU), Jiří Krampol (Kalenda), František Filipovský (penzista), Jiří Wimmer (člen divadla), Eva Svobodová (Pivoňková), Uršula Kluková, Michael Hofbauer, Dana Hlaváčová (Kalendová), Jaroslava Brousková (Jitka), Mirko Musil (pořadatel), Vladimír Hrabánek (člen divadla), Helena Postránecká (členka divadla)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: české
Obraz: 4:3
Bonus: Komentář Luďka Soboty, Filmografie, Fotogalerie, Rozhovory (Helena Vondráčková, Petr Nárožný)