Magic Box – Carmen – film

Společnost Magic Box nabízí ve čtvrtek 21. listopadu 2013 za 199,- Kč DVD se záznamem muzikálu Carmen, čertvíproč doplněné podtitulkem Film (a které momentálně podle webu vydavatele není skladem k dispozici). V hlavní roli Lucie Bílá.

Exkluzívní filmový záznam mimořádně úspěšného muzikálu Carmen, který ve světové premiéře uvedlo pražské Hudební divadlo Karlín. Představení mělo více než 300 zcela vyprodaných repríz a potlesk vstoje každý večer.

Klasický příběh lásky, vášně a zrady. Výpravná show v broadwayském stylu se strhující hudbou slavného amerického skladatele Franka Wildhorna. Nezapomenutelné melodie a pěvecké výkony, velký orchestr, efektní scéna a kostýmy, artisté, cirkusová čísla, poutavá choreografie. V hlavní roli osudové Carmen září hvězda české pop music Lucie Bílá. Působivé filmové pojetí a zpracování záznamu přinese nový zážitek všem divákům bez ohledu na to, zda muzikálu už aplaudovali v divadle nebo jej dosud neviděli.

První český zfilmovaný muzikál natáčený ve 3D.

Muzikálová Carmen je hvězdou cirkusu, který přijíždí do přímořského španělského města zrovna v době zásnub starostovy dcery Kataríny s policistou Josém Riverou. Oba jsou charakterově čistí až naivní, což se rozhodně nedá říci o mafiánském starostovi Mendozovi a jeho hlavním pomocníkovi, policejním kapitánu Zunigovi.

José je přeci jen nedočkavý a rád by lásku snoubenců posunul z platonické úrovně dál, ale zbožná Katarína je pevně a neoblomně rozhodnutá počkat až na svatební noc a nezvyklá ji ani Josého naléhání ani pragmatické rady tety Inéz. José se snaží s Katarininým odmítáním smířit, ale první setkání s Carmen mu převrátí život na ruby. Marně jí a vlastně především sám sobě vysvětluje, že je zasnouben a navíc vázán pracovními povinnostmi. Síla, která je táhne k sobě, svou mohutností překvapí nejen Josého, ale i samotnou Carmen.

To však nenechá chladným majitele cirkusu Garcíu, který se ke Carmen chová zcela majetnicky a je připraven použít jakékoli prostředky, aby si Carmen, o kterou jeví zájem i Zuniga se starostou, uchoval pouze pro sebe. García beze svědků zastřelí kapitána Zunigu Josého pistolí a obvinění tudíž padne na Josého. Ten se před starostovým hněvem ukryje v lesích, kam za ním přichází Carmen, aby jej varovala, že Garcíova pomsta teď může zasáhnout nejen Josého, ale i všechny, na kom Josému záleží. Nebezpečí od psychopatického Garcíi hrozí tedy i Kataríně, což se může zdát přitažené za vlasy, ale pro tento okamžik musíme věřit Carmen, že zná Garcíu natolik dobře, aby věděla, že je skutečně schopný všeho. José odmítne utéci, naopak požádá Carmen, aby mu pomohla ochránit Katarínu.

Na csfd.cz 55 procent: Vcelku kvalitní muzikál (taky ho nedělali Češi), ale proč tomu záznamu říkat film? Možná dokument, ale špatně sestříhaný…

Zadní strana

Žánr: Drama / Muzikál

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2012

Délka: 112 minut (25 fps)

Kinopremiéra v ČR: 10. ledna 2013

Režie: F. A. Brabec

Libreto: Norman Allen

Texty písní: Jack Murphy

Divadelní režie: Gabriel Barre

Příběh zpracovali: Egon Kulhánek, Adam Novák

Překlad a české texty písní: Adam Novák

Produkce: Dana Voláková

Hudba: Frank Wildhorn

Kamera: F. A. Brabec

Střih: Viliam Vala

Zvuk: Ivo Heger

Společnost: NOGUP agency

Hrají: Lucie Bílá (Carmen), Dasha (Katarina), Peter Strenáčik (José), Václav Noid Bárta (Garcia), Pavla Břínková (teta Inéz), Lukáš Kumpricht (Zuniga), Jiří Korn (starosta Mendoza), Athina Langoska (vědma), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky

Titulky: česky pro sluchově postižené, anglicky

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: trailer