Sport „Pro nás chlapy“ – Stopař

Ve středu 9. ledna 2008 vyjde v edici deníku Sport „Pro nás chlapy“ akční horor Stopař. Stopař slavný kultovní horor z roku 1986. Cena 39,– Kč.

Jedné deštivé noci zastaví mladík Jim Halsey stopaři Johnu Ryderovi, aby mu únavná cesta po texaské dálnici rychleji ubíhala. Jenže muž s ledově modrýma očima stopoval z úplně jiného důvodu, než je cesta do San Diega. Jen co dosedne, vytáhne z kapsy vystřelovací nůž, kterým právě zabil nějakého neznámého muže. Jimovi je okamžitě jasné, že tentokrát je na řadě on, ale stopař ho opět překvapí. Místo aby bodl, začne ho prosit, aby ho zabil a tím zabránil dalšímu krveprolití.

Vyděšený mladík vyhodí stopaře z auta a co nejrychleji od něj odjíždí. Po několika kilometrech jízdy si zhluboka oddechne a snaží se na celý incident rychle zapomenout. Tím však mladíkova noční můra zdaleka nekončí. Zanedlouho ho totiž začne předjíždět rodinné auto, z něhož mu zamává opět John. Jimovi přejede mráz po zádech v předtuše dalšího neštěstí. A už po pár kilometrech zjistí, že jeho tušení bylo správné. Po několika minutách přijíždí na místo činu policie, která Jima zatkne pro podezření z několikanásobné vraždy.

Originální název: The Hitcher
Režie: Robert Harmon
Hrají: Rutger Hauer, C. Thomas Howell, Jennifer Jason Leigh, Jeffrey DeMunn, Billy Green Bush, Armin Shimerman
Jazyk: česky, anglicky
Titulky: české

Jako bonus vychází na DVD audiokomentář tvůrců, vybrané scény s komentářem herců a tvůrců, film o filmu, ukázky ze scénáře, upoutávka a biografie.