Filmag Speciál 3 – Normandie Niemen

 

Další číslo časopisu FILMAG – SPECIÁL je tady! A to již potřetí. Když redaktoři Filmagu v minulém speciálu zastavili bleskovou válku před branami Moskvy, „nakoplo“ je to tak mocně, že vylétli vzhůru k oblakům. A nebyli sami.

Proplétali se se černými obláčky výbuchů střel z protiletadlových děl, vyhýbali se se žraločím čumákům „mesrů“ toužících si z nich uhryznout aspoň kousek, popřáli šťastnou cestu létajícím pevnostem, nesoucím svůj bombastický náklad pro Třetí říši a došlo i na střet s nadopovaným pilotem kamikadze.

Ano, snažili se být nad věcí. V hloubce pod nimi vybuchovaly padlí ptáci, trosečníci v pouštní prázdnotě shlíželi s nadějí za zvukem jejich motorů a s nejedním leteckým esem si zahráli Prší.

Byl to zajímavý let. Zajímavý s hořkou příchutí svinstva doby. Jak té válečné, tak i poválečné, kdy se vládnoucí třída odvděčila většině hrdinů leteckých bitev uranovým koncentrákem. Poctivě se se snažili vše zdokumentovat a dokázat že i když má člověk pod nohama nebe, do pekla to může být jen zatracený kousek.

Od 12.3.2007 bude našich dalších šestatřicet stran ležet před vámi. Najdete na nich skutečné příběhy, fikce na základě reálných událostí, fakta, stejně jako domněnky, tragické osudy i důkazy nesporné odvahy a odhodlání. Najdete na nich úsek válečných dějin, který se ukrývá pod pojmem Letecká válka.

Jako přílohu u časopisu naleznete klasický válečný film Normandie Niemen, který u nás vychází v premiéře. Vypráví osudy letecké jednotky bojující na východní frontě.

Časopis vychází 12. 3. 2007!