Filmag Speciál 4 – Stalingrad 1

Připravte se na 11. května 2007, oprašte svoje uniformy, zkontrolujte zbraně a rozlučte se se svojí rodinou, čeká na vás jedna z největších a nejkrvavějších bitev druhé světové války – bitva o Stalingrad. Filmag speciál číslo 4 s filmem na DVD Stalingrad – koupíte za cenu 76,– Kč. Žádné falešné hrdinství. Jen krev a bláto bitevního pole.

Ponořte se společně s četou Filmagovských redaktorů přímo do jejího víru a nasajte atmosféru plnou násilí, intrik, taktizování generálů a smutných osudů obyčejných vojáků a obyvatel města, které odmítl Stalin nechat padnout do rukou německé armády. Tiše našlapujte krůček po krůčku se sudetoněmeckým vojákem Josephem a ruským důstojníkem Morozovem v jejich krutých životních příbězích. Neschovávejte se do sklepů, mohou do nich přijít Plamenní mužíci a vyhýbejte se cvičenému oku elitních sniperů. Tahle bitva se vám zaručeně dostane pod kůži. Staňte se součástí historie!

Rok 1942. Německý postup je zastaven před Moskvou. Znepřátelené strany se chystají na rozhodující letní ofenzivu. Hitler plánuje operaci Blau – úder jižním směrem na Kavkaz. V cestě mu však stojí město Stalingrad. V létě se tak rozpoutá bitva gigantických rozměrů, během nichž se ze Stalingradu stalo město – hrdina. Bitva, která nakonec skončila totálním fiaskem německé armády umocněným mrazivou ruskou zimou, která definitivně pohřbila pod nánosem zkrvaveného sněhu mýtus o německé neporazitelnosti.

Hrají: Fjodor Bondarčuk, Powers Boothe, Sergej Nikoněnko, Fernando Allende, Michail Uljanov, Boris Nevzorov, Vadim Lobanov,
Hudba: Jurij Levitin Kamera: Nikolaj Novoselov, Vadim Kočetkov,
Scénář: Jurij Ozerov,
Režie: Jurij Ozerov

Copyright:
Mosfilm 1989 DVD údaje
Obraz: 1.78:1 (4:3)
Zvuk: český DD 2.0, ruský DD 2.0
Titulky české
Čas 87 minut
SSSR 1989

Nový Filmag speciál vychází již 11. května s vynikajícím velkofilmem Stalingrad režiséra Jurije Ozerovského!