Aha! – Legionář

 

Osmé DVD v deníku Aha! se jmenuje Legionář a vychází tuto středu 11. července 2007 a ve čtvrtek pak vyjde obal na právě vydané DVD. Cena bude 38, Kč (+ 10 Kč cena novin).  

 

 

Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain LeFevre (Jean-Claude Van Damme), který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky a před smrtí se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie.  

 

Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. 

Žánr: akční, válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 1998

Originální název: Legionnaire

Délka: 95 minut

Režie: Peter MacDonald

Scénář: Sheldon Lettich

Hudba: John Altman

Kamera: Douglas Milsome

Produkce: Edward R. Pressman

Hrají: Jean-Claude Van Damme, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Steven Berkoff, Nicholas Farrell, Joe Montana, Kamel Krifa, Jim Carter, Ana Sofrenovic, Daniel Caltagirone, Joseph Long, Mario Kalli, Kim Romer, Anders Peter Bro, Paul Kynman, Vincent Pickering, Takis Triggelis a další

Přístupnost: 15 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: česky DD 5.1, anglicky DD 5.1

Obraz: barevný PAL, 16:9 widescreen version

Region: 2

Titulky: české

Bonus: žádný