Právo – Snowboarďáci

Zdá se, že deník Právo při volbě DVD příloh vsadil na heslo „méně je někdy více“ a tak sice s přibaleným DVD nevychází tak často jako jiné deníky, zato se ale jedná vždy o úspěšné filmy a kasovní trháky. Po Účastnících zájezdu to bude film Snowboarďáci, který s novinami vyjde v sobotu 16. června 2007. Cena DVD s novinami bude 59,- Kč.

Mrtvej sněhulák, dobrej sněhulák.

Psát o tomto filmu který si získal srdce pubertálních dívek v celém státě hlavně díky dvojici komiků Kotek – Mádl je možná nošením dříví do lesa, protože podle statistik ho viděl snad každý druhý. Takže pro ty každé první:

Rok co rok trávili vánoce s rodiči a jejich otravnými rituály. A den za dnem snili o svých vlastních nabušených vánocích. Ten den právě nastal. Rendymu a Jáchymovi je konečně šestnáct a můžou vyrazit na svou první skutečnou pánskou jízdu. Čeká je týden na horách, kde si budou užívat jak se dá. Naučí se jezdit na snowboardu, pořádně pařit a samozřejmě balit ženský. Zažijí prostě týden na který se do smrti nezapomíná. No – to asi skutečně zažijí, ale ne zrovna tak, jak si představovali.

Žánr: Komedie

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2004

Kinopremiéra v ČR: 4. listopadu 20014

Délka: 90 minut

Režie: Karel Janák

Druhá režie: Tomáš Medek

Námět: Karel Janák

Scénář: Karel Janák

Dramaturg: Markéta Zinnerová, Pavel Melounek, Martin Kořínek, Tomáš Medek

Produkce: Josef Nepovím, Jen Nejedlý, Jiří Sirotek, David Prudký, Pavel Melounek, Magdalena Sedláková, David Prudký

Hudba: Miroslav Chyška

Kamera: Martin Šácha

Druhá kamera: Petr Vejslík, Petr Kožušník

Asistent kamery: Adam Kruliš

Střih: Adam Dvořák

Zvuk: Roman Čapek, Petr Lenděl

Kostýmy: Iveta Trmalová

Masky: Jiřina Pahlerová

Architekt: Milan Býček

Hrají: Vojtěch Kotek (Rendy), Jiří Mádl (Jáchym), Lucie Vondráčková (Klára), Barbora Seidlová (Tereza), Martina Klírová (Lucie), Jiří Langmajer (správce horské chaty Milan), Ester Geislerová (Marta), Veronika Freimanová (Rendyho matka), Otakar Brousek ml. (Rendyho otec), Bohumil Klepl (Jáchymův otec), Bronislav Polák (Marko), Martin Písařík (Roberto), Dan Drahota (Panter 3), Tomáš Šimůnek (Panter 4), Pavla Tomicová (Gábina), Valerie Zawadská (kuchařka), Michal Novotný (Helmut), Vojtěch Zajíc (Víťa), Dana Morávková, Pavel Nový (taxikář), Michael Beran (gambler Jirka), Petr Malásek, Hana Frejková (uklízečka), a další

Údaje o disku:

Zvuk: český DD 5.1 DTS

Titulky:české a anglické

Menu: český jazyk

Obraz: 4:3, PAL, barevný

Typ disku: DVD 9 (Two Layer DVD)