Story 2007/24 – Sylvie

Časopis Story vychází opět s DVD a to v pondělí 11. června 2007. Jde o film o osudné lásce s názvem Sylvie a s hvězdným obsazením (Gwyneth Paltrow a Daniel Craig) v hlavních rolích. Komplet disku a časopisu koupíte za cenu 119,– Kč (samotný časopis stojí 31,–) na stáncích již pozítří.

Britská filmová romance Sylvia připomíná jeden z nejničivějších vztahů moderní doby.
To je ON! Prostě láska na první pohled.
Je rok 1956. Sylvie Plathová (Gwyneth Paltrow) studuje na prestižní anglické univerzitě v Cambridgi a píše své první literární pokusy. Potkává zde básníka Teda Hughese (Daniel Craig) a zamiluje se do něj na celý život. I Ted nejdříve podléhá romantickému vztahu s ženou, která rozumí jeho práci, a obdivuje ji, ale po svatbě se mnohé změní.

Počáteční romantiku vystřídá tvrdá realita

Ona chce odejít za matkou do Spojených států, on dává přednost životu v Anglii a navíc začne oprašovat své staromládenecké zvyky. Psychicky labilní Sylvie není schopna akceptovat jeho nevěry, ačkoliv ho do nich vlastně vhání. Proto hledá únik v poezii a ve vlastní tvorbě. Píše sbírku Ariel, jež dnes patří ve Velké Británii k nejčtenějším, ale sen o štěstí mizí do nenávratna.
Děj příběhu o velké lásce a nevěře se odehrává na venkovském předměstí a jeho hrdinka má reálnou předlohu. Tou je americká básnířka Sylvie Plathová a celý film je prakticky mapováním jejího života, kde se střídají momenty štěstí s okamžiky bolesti.

Hlavní roli v životopisném dramatu Sylvie svěřila režisérka Christine Jeffs americké herečce Gwyneth Paltrow, která v roce 1999 získala Oscara za postavu Lady Violy v romantickém filmu Zamilovaný Shakespeare.

Gwyneth můžete znát také ze snímku Emma, afdaptace románu Jane Austenové. Velmi významnou byl pro Paltrowovou thriller Sedm, kde se blýskala po boku Brada Pitta. Během natáčení se do sebe zamilovali a prožili spolu krásné tři roky. Rozchod ji nikterak nezlomil a v roce 2003 se vdala za zpěváka skupiny Coldplay Chrise Martina s nímž má dvě děti.

Sylvie je role, která jí naprosto sedla: křehká, na pohled zranitelná, ale ve skutečnosti cílevědomá a odvážná. Sylviina manžela Teda ztvárnil poslední představitel agenta 007 Daniel Craig. Britský herec, který se po úspěchu bondovky Casino Royale zařadil mezi nejžádenější muže světa, se do povědomí diváků dostal temnou kriminálkou Road to Perdition. Zazářil zde po boku Toma Hankse a Paula Newmana

Až role Jamese Bonda mu však vynesla místo na titulních stranách společenských časopisů. DVD Sylvie se skvělými hereckými výkony obou herců představitelů jistě potěší především romanticky založené čtenářky časopisu Story.

Originální název: Sylvia
Země původu: Velká Británie
Rok vzniku: 2003

Režie: Christine Jeffs
Hrají: Gwyneth Paltrow, Daniel Craig, Jared Harris, Amira Casar, Robyn Malcolm, Michael Gambon, Blythe Danner
Délka: 110 minut