Filmag Speciál 5 – Stalingrad 2

Rusko vrací úder aneb jdi domu fašisto!! 11. května 2007 vyšel časopis Filmag speciál číslo 4 s prvním dílem filmu Stalingrad na DVD. Nyní vychází Filmag Speciál 5 a s ním druhý díl této válečné epopeje: Stalingrad 2. Film s časopisem koupíte za cenu 76,– Kč. Žádné falešné hrdinství. Jen krev a bláto bitevního pole.

A dost, řekl si tatíček Stalin. Je načase vyhnat tu fašistickou verbež z naší krásné širé země! A jak se rozhodl, tak i udělal. Hnal německou armádu psím krokem a nedokázali ho zastavit ani slavní generálové a jejich vypečená taktika. Nové číslo Filmagu speciál navazuje přímo na svého předešlého bratříčka, a tak i v něm se můžete těšit na životopisy, dlouhé boje a hlavně na zásadní bitvu v Kurském oblouku. Bitva u Stalingradu byla vítězná, ale válka ještě zdaleka nekončí!

Rok 1942. Německý postup je zastaven před Moskvou. Znepřátelené strany se chystají na rozhodující letní ofenzivu. Hitler plánuje operaci Blau – úder jižním směrem na Kavkaz. V cestě mu však stojí město Stalingrad. V létě se tak rozpoutá bitva gigantických rozměrů, během nichž se ze Stalingradu stalo „Město hrdina“. Bitva, která nakonec skončila totálním fiaskem německé armády umocněným mrazivou ruskou zimou, definitivně pohřbila pod nánosem zkrvaveného sněhu mýtus o německé neporazitelnosti.

Čeká vás taktické manévrování a fanatická zatvrzelost generála Ericha von Mansteina, odvážné akce generála Ludvíka Svobody, letecké kousky kryjící tankové divize a vůbec všechno to, co lze shrnout dvěma slovy – spálená země.

Tato výpravná Ozerovova epopej se hodně přibližuje realitě.

Země původu: Sovětský svaz
Rok vzniku: 1989
Hrají: Fjodor Bondarčuk, Powers Boothe, Sergei Nikonenko, Fernando Allende, Mikhail Ulyanov, Boris Nevzorov, Vadim Lobanov, Liubomiras Lauciavicius, Valeri Tsvetkov a další.
Originální název: ??????????
Obraz: nový anamorfní obraz, barvený 16:9, PAL
Zvuku: ruský DD 2.0, česky DD 2.0
Délka: 87 minut
Bonusy: Vojenská technika, popis bitvy, životopisy, fotogalerie
Region: 2
Vydavatel: Řitka Video

V časopise najdete:

Zakázané paměti Ludvíka Svobody
Soudruh Husák káže
Příběhy z fronty psané krví
Krach operace Citadela
Von Manstein vzpomíná

Příbuzné texty:
• Filmag Speciál 4 – Stalingrad 1