Svět DVD 2007/07-08 – K2, Konkurs

Užíváte si naplno léta, ale už se sháníte po novém Světě DVD? Však už je na čase. Právě dnes, s mírným zpožděním k vám konečně přichází letní dvoučíslo Světa DVD č. 7–8/2007 a nabízí opravdu velkorysý obsah!

Tvůrci časopisu se snažili pro vás sehnat co nejlepší přílohy a zrecenzovat všechny důležité letní premiéry, jak na DVD, tak v kinech. Výtisk, který teď možná už držíte v ruce, tak obsahuje definitivního průvodce po blockbusterových velikánech. Smrtonosná past 4.0, Harry Potter a Fénixův řád, Simpsonovi ve filmu nebo Transformers.
Redaktoři tohoto čísla je pro vás všechny vyzkoušeli a v jejich bonusové příloze si do sytosti můžete vychutnat jejich upoutávky. Hlavním tahákem čísla jsou ale samozřejmě DVD recenze. Distributoři jsou sice přes prázdniny trochu línější (každý občas potřebujeme dovolenou), ale do posledního dechu boxující Rocky Balboa, magická Fontána, nadupaný akčňák Sejmi eso!, roztančené Dreamgirls nebo dvoudiskový Robocop jsou pádnými důkazy toho, že regály videopůjčoven a obchodů nehodlají trpět nezájmem.

Velká pozornost byla věnována především Sylvesteru Stalloneovi. Legendy se nevracejí každý den a tak vedle recenze šestého Rockyho najdete i ohlédnutí za staršími zápasy této legendy a redaktoři pro vás vybrali i desítku těch nejlepších filmů ze Stalloneovy stáje. Dalším pánem na holení, který si zasloužil vlastní profil, je Will Smith, který se na DVD honí za štěstím. Autoři čísla ho už chytli a teď s ním chtějí odjet někam k moři. Pokud se tam chystáte také, potěší vás technická rubrika, ve kterém si vzali do parády multimediální přenosné přehrávače. Nechcete-li se na cestách nudit, rozhodně tam nakoukněte. V DVD přílohách pak najdete něco, co vás zaručeně zchladí – vysokohorský thriller K2, plný věčného ledu a sněhu, a japonský „romantický masakr“ jménem Konkurs.

K2

Hrdiny filmu jsou dva kamarádi, lehkomyslný advokát Taylor Books a univerzitní profesor Harold Jamison, kteří jsou oba vášnivými horolezci a právě se spolu připravují k pokusu překonat rychlostní rekord ve výstupu na horu McKinley. Když se jim však naskytne příležitost připojit se k výpravě, která se chystá zdolat K2 (Čhogori – 8611 metrů), druhou nejvyšší horu světa a jednu z nejnebezpečnějších, změní své plány. Nebezpečná hora si velmi brzy začne mezi účastníky výpravy vybírat krutou daň. Přesto se její účastníci nevzdávají a s nasazením života se pokoušejí horu pokořit. Horolezecká expedice je atraktivní podívanou plnou napětí sama o sobě.
Země původu: USA, Anglie, Japonsko
Rok vzniku: 1991
Žánr: drama
Délka: 102 minut
Režie: Franc Roddam
Scénář: Patrick Meyers, Scott Roberts
Hrají: Michael Biehn, Matt Craven, Luca Bercovici, Raymond J. Barry, Blu Mankuma, Hadji Mejdi, Gaby Dellal, Tim Van Rellim, a další.

Konkurs

Zlatá střední léta obchodníka Shikeghary jsou poznamenána nutností vyrovnávat se se samotou a opuštěností způsobenou smrtí jeho ženy, která podlehla chorobě přesně před sedmi lety. Na naléhání svého dospívajícího syna se Shikegaru rozhodne prolomit svou askezi a spolu se svým přítelem a kolegou uspořádá falešný filmový konkurz, který má za cíl jediné: najít Shikegarovi mladou, kultivovanou ženu, která by mohla naplnit jeho představy o tradičním manželském životě. Z desítek dívek projde sítem plachá a citlivá Asami, jež se zdá být přímo ztělesněním Shikegarových tužeb. Okouzlený muž se s Asami začne scházet a po nějaké době se rozhodne ke klíčovému kroku, jenž má jeho a křehkou Asami dovést k oltáři, přičemž okázale ignoruje varování svého okolí, že s půvabnou dívkou je něco v očividném nepořádku…

KONKURS představoval pro dnes již ikonu japonské hororové a thrillerové tvorby Takashi Miikeho nejen první film, kterým oslovil celosvětovou diváckou obec, ale i film který mu na Západě vysloužil status kultovního tvůrce a za který získal ocenění na festivalech Fantasporto a Mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu.

Země původu: Japonsko
Rok vzniku: 1999
Žánr: Thriller
Originální název: Oodishon
Anglický název: Audition
Délka: 115 minut

Režie: Takashi Miike
Námět: Ryu Murakami
Scénář: Daisuke Tengan
Hrají: Ren Osugi, Shigeru Saiki, Eihi Shiina, Ryo Ishibashi, Tetsu Sawaki, Jun Kunimura