Filmag zábava 21 – Pruhovaná plavba

Filmag v pátek 26. září 2008 v řadě Zábava vsadil tentokrát na jistotu a uvede další pamětnický kousek z produkce SSSR –  Pruhovaná plavba ze 45,- Kč.

Slavná bláznivá komedie se hned po uvedení v kinech v roce 1961 stala kultovním sovětským filmem, který dodnes neztratil nic na své originalitě a zábavnosti. Posádka sovětské lodi převáží z rovníkových tropů do Oděsy neobvyklý a velmi drahý náklad – párek lvů a deset tygrů. Všechno ve statném provedení. Jako krotitel je povolán jistý Šulejkin, ze kterého se ale po chvíli vyklube obyčejný obchodník. Vzácný náklad by se i přesto podařilo dopravit bez větších problémů do cíle, kdyby na palubě nebyl jeden nezvaný host – škodolibá opice, která vypustí šelmy z klecí. A na palubě se začnou dít věci, o kterých se posádce nezdálo ani v těch nejčernějších snech. Pruhovaná plavba začíná!

Žánr: Komedie
Země původu: SSSR
Rok vzniku: 1961
Délka: 84 minut
Původní název: Polosatij rejs / Полосатый рейс
Světová premiéra: 8. září 1961

Režie: Vladimir Fetin
Scénář: Alexej Kapler, Viktor Koněckij
Produkce: Alexej Rudjakov
Hudba: Venjamin Basner
Kamera: Dmitrij Meschijev
Společnost: Lenfilm
Natáčeno: Černé moře, SSSR

Hrají: Jevgenij Leonov (Šulejkin), Alexej Gribov (kapitán), Ivan Dmitrijev (Starpom), Margarita Nazarová (Marianna), Vladimir Bělokurov (bocman), Alexandr Benjaminov (krotitel), Alexej Smirnov (Knyš), Nikolaj Volkov (agent), Arkadij Trusov (kuchař), Alexander Sirin (Motya), Alexej Koževnikov (telegrafista), a další

Краткое содержание: На советский теплоход погрузили опасный груз – тигров и львов для зоопарка, а сопровождать приставили буфетчика… Во время плавания маленькая обезьянка, подаренная капитану, открывает двери клеток. Хищники выходят на свободу, вся команда в ужасе разбегается. И только племяннице капитана удается спасти положение, укротив диких зверей…

Жанр: Комедия
Страна: СССР 
Год экранизации: 1961
Премьера: 8 сентября 1961
Длительность: 84 минут
Режиссёр: Владимир Фетин
Сценарист: Виктор Конецкий, Алексей Каплер
Композитор: Вениамин Баснер, Оркестр Ленинградской государственной филармонии – Дирижёр: Н.Рабинович
Оператор: Дмитрий Месхиев
Производство: Ленфильм

В ролях: Владимир Белокуров (боцман), Александр Бенеаминов (укротитель), Николай Волков (агент), Юрий Горобец (милиционер—регулировщик), Алексей Грибов (Капитан), Иван Дмитриев (Старпом), Алексей Кожевников (радист), Василий Лановой (отдыхающий на пляже), Евгений Леонов (Шулейкин), Маргарита Назарова (буфетчица Марианна), Алексей Смирнов (Кныш), Александр Суснин (Сидоренко), Николай Трофимов (штурман), Аркадий Трусов (Кок), Алиса Фрейндлих (помощница Шулейкина в буфете цирка)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 rusky, česky
Titulky: česky (napevno s ruským zvukem)
Obraz: barevný 4:3
Bonus: žádný