Atypfilm – Ztracený poklad templářských rytířů

 

Společnost Atypfilm oznámila na středu 9. července 2008 další titul své nabídky v edici Filmák. Bude to Ztracený poklad templářských rytířů v ceně 42,- Kč. V nabídce Atypfilmu je i pokračování s pořadovým číslem 2 a internet ukazuje letošní třetí pokračování s podtitulem Záhada Hadí koruny.  

 

Ztracený poklad Templářských Rytířů je dobrodružný detektivní příběh odehrávající se na Dánském ostrově Bornholm. Čtyři děti se zapletou do záhady kolem kostelů, tajného bratrstva, Templářských Rytířů a legendárního pokladu. Každé prázdniny jezdí dvanáctiletá Katrine a její dědeček na ostrov Bornholm. Během let zde Katrine našla dobrého přítele v knězi Johannesovi a seznámila se také s městským klukem Mathiasem, s místním chlapcem Nisem a s jeho malou sestrou, osmiletou Fie. Letošní rok se však od těch předešlých liší. Nis se v jedné knize dočetl, že kostely na Bornholmu nebyly postaveny jako obranné štíty, jak se vždy myslelo, ale že je postavili templářští rytíři kolem roku 1100. A pokud se člověk správně podívá, může ve spojení jejich půdorysů odhalit mapu pokladu. Mapu, která by mohla odhalit, kde byl ukryt tajemný poklad templářských rytířů, který není k nalezení už 700 let…

 

Mathias by se rád vydal poklad hledat, ale Katrine si myslí, že je to dětinské. Ve stejnou dobu se na ostrově začnou dít podivné věci. Děti se stanou svědky podivného rituálu jakéhosi Černého Bratrstva, lidí v černých hábitech, během kterého je z útesu shozen nějaký muž. Když děti vytáhnou mrtvé tělo z jezera, zjistí že mužem byl starý kněz Johannes.

 

Děti se rozhodnou, že vraždu vyřeší. Jsou přesvědčené, že mezi smrtí Johannese a pokladem je spojitost a proto se vydají na vzrušující pouť za pokladem. Nástěnná malba v kostele, klíč ukrytý ve zdi, zpráva na náhrobku, stopy, které vedou jedna ke druhé. Brzo děti zjistí, že poklad hledá i Černé Bratrstvo. Děti však neví, kdo se skrývá pod černými hábity, neví komu mohou věřit.

 

Děsivý úprk před Černým Bratrstvem mezi skalami dovede děti až ke kostelu v Sterlarsu, ke kterému vedou všechny stopy. Tady děti objeví tajný vstup do krypty pod kostelem. Do krypty, která stráží neuvěřitelné tajemství.

 

Kryptu ale odhalí Černé Bratrstvo a získají trumf. Při posledním vysilujícím souboji získají děti pomoc z míst, na která nikdy ani nepomysleli.

 

A něco názorů v komentářích:

 

Šifra mistra Leonarda pro malé a menší. Spíš pro ty menší…  

 

Takoví Lovci pokladů nebo Indiana Jones pro děti. Tak trochu vykrádačka všeho možného.  

 

Děcka to zvládají s přehledem. Ať už jde o plynný překlad z latiny do dánštiny, nebo jízda na kole před zběsilými motorkáři. Přijde mi, jako by všichni dospělí ve filmu byli kapku "omezení".

 

Oficiální text z obalu: 

Dvanáctiletá Katrine jezdí se svým dědečkem každé léto na dánský ostrov Bornholm. Tyto prázdniny jsou však jiné než ostatní – místní chlapec Nis totiž objeví legendu, která praví, že kostely na ostrově byly postaveny templářskými rytíři kolem roku 1100 a že v jejich blízkosti byly ukryty bájné poklady. Čtveřice dětí se tedy pustí do napínavého pátrání…  

Žánr: Dobrodružný / Rodinný

Země původu: Dánsko

Rok vzniku: 2006

Délka: 85 min.

Světová premiéra: 3. února 2006 – Dánsko

Premiéra v kinech ČR: 1. února 2007

Původní název: Tempelriddernes skat / The Lost Treasure of the Knights Templar

Režie: Kasper Barfoed

Námět: Mie Andreasen, Jakob Vølver

Scénář: Søren Frellesen, Philip LaZebnik

Produkce: Mie Andreasen, Kim Magnusson, Tivi Magnusson

Hudba: Jeppe Kaas

Kamera: Jan Richter-Friis

Společnost: M&M Productions

Natáčeno: Bornholm, Dánsko / Det Danske Filmstudie, Lyngby, Dánsko / Dragør, Amager, Dánsko

Hrají: Julie Grundtvig Wester (Katrine), Christian Heldbo Wienberg (Nis), Nicklas Svale Andersen (Mathias), Frederikke Thomassen (Fie), Peter Gantzler (Christian), Ulf Pilgaard (Johannes), Kurt Ravn (Erik Isaksen), Birgitte Simonsen (Anette), Bent Conradi (Graver), Søren Steen (pošťák), Jarl Forsmann (Bondemand), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 dánsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9  

Bonus: upoutávka