Sport – Psí vojáci

Sport nás díky státnímu svátku nechal jeden týden vydechnout, ale v sobotu 12. července 2008 na nás budou vysláni Psí vojáci za 44,- Kč.

Četa britských vojáků se vydává na obvyklé vojenské cvičení do odlehlé skotské divočiny. Na vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní. Nikdo z nich netuší, že se tam budou muset bránit skutečnému nepříteli. V temných lesích narazí na tábor, stopy krve a zbraně, z nichž nikdo nevystřelil. A také na raněného kapitána jednotky zvláštního nasazení Ryana a zmasakrovaný zbytek jeho týmu. Brzy vyjde najevo, že v okolí řádí vždy o úplňku nebezpečný nepřítel. Vojáci se připravují na naplánované akce, ale další tajemná noc se nezadržitelně blíží a obyčejné kulky nejsou nic platné.

A co k tomuto hororu diváci?

Vlkodlaci? Pche! K smíchu! To už jsou drsnější sousedčiny čivavy, když se mi ty mrchy sápou po nohách, kdykoliv je míjím.

A střílí, střílí, střílí… všude samé samopaly a tvrdí hoši proti partičce vlkodlaků. Plno akce, krve a atmosféry. Už jsem řekl, že se tam hodně střílí? Začátek není špatně rozjetý a slibuje vizuálně zajímavý snímek od kterého jsem čekal, že se budu hodně bát. Potom začne být monotónní a stále se opakující vlkodlačí nájezdy začnou velice rychle nudit. Když jsem pak viděl usekané hlavy, vyhřezlá střeva a spoustu jiných nechutností, rozhodně se nedá říci že bych se bál víc, spíš jsem měl stále větší a větší potíže film vůbec dokoukat.

Ale jsou i pozitivnější názory.

Žánr: Akční / Horor

Země původu: Velká Británie / Lucembursko

Rok vzniku: 2002

Délka: 102 minut

Světová premiéra: 22. března 2002 – Brussels International Festival of Fantasy Films

Premiéra v kinech ČR: 1. ledna 2003

Původní název: Dog Soldiers

Režie: Neil Marshall

Scénář: Neil Marshall

Produkce: David E. Allen, Vic Bateman, Keith Bell, Christopher Figg, Harmon Kaslow, Brian Patrick O’Toole, Tom Reeve, Romain Schroeder, Caroline Waldron

Hudba: Mark Thomas

Kamera: Sam McCurdy

Společnost: Kismet Entertainment Group / The Noel Gay Motion Picture Company / The Carousel Picture Company / The Victor Film Company / Luxembourg Film Fund

Natáčeno: Lucembursko / Skotsko, Velká Británie

Hrají: Sean Pertwee (seržant Harry G. Wells), Kevin McKidd (Cooper), Emma Cleasby (Megan), Liam Cunningham (kapitán Ryan), Thomas Lockyer (Bruce Campbell), Darren Morfitt (Spoon Witherspoon), Chris Robson (Joe Kirkley), Leslie Simpson (Terry Milburn), Tina Landini (tábornice), Craig Conway (táborník), Vilrikkeho Acer (pes Sam), Bryn Walters (vlkodlak), Brian Claxton Payne (vlkodlak), Ben Wright (vlkodlak)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: vystřižené scény (8:36 anglicky s českými titulky), film o filmu (19:35 anglicky s českými titulky), trailer-kino, trailer-zbraně, trailer-pro ženy