Pondělní Blesk s CD – Iveta Bartošová

Aktualizováno: S hudebními audio CD se budeme v trafikách setkávat zřejmě čím dál častěji. Čím dál více interpretů ze světa show-bussinessu totiž začíná chápat to, co pochopil již dávno například takový Karel Gott, že formou příbalů za levný peníz prodají mnohem více kusů svých alb než formou předražených nosičů v kamenných obchodech. Další na řadě je v dnešním Blesku (7.4.2008) Iveta Bartošová a její „bestofka“. Cena 42,– Kč.

Seznam písní na CD:

1. Nebe plné červánků
2. Nekonečná
3. Léto
4. Tři oříšky
5. Scházíš mi čím dál víc
6. Rozvíjej se poupátko
7. Láska má je zákon
8. Ve jménu lásky

Přiznejme si fakt, že fanoušků hudby, ochotných zaplatit několik stovek za CD, podstatně ubývá. Doby, kdy se obchod s audiovizuálními nosiči uživil na malém městě do 20 tisíc obyvatel už dávno minuly. Dnes se tyto prodejny udrží jen ve velkých městech nebo nákupních centrech. Jednak spousta lidí dnes stahuje hudbu z internetu, jednak se slevněním DVD se část peněz určených na zábavu vydává tímto směrem. Také jsou zde jiné faktory (zdražení potravin, inflace, atd.) a tak je čím dál více „popstars“ nucena vyzkoušet jiné distrubuční kanály (a hlavně jiné cenové relace). Mezi ně patří například distribuce formou příbalů v papírových obálkách prodávaných v trafikách.

Už v pondělí 07.04.2008 se mohou (nejen) čtenáři Blesku zaposlouchat do zbrusu nové písničky Ivety Bartošové Nebe plné červánků. Song, kterým jedenačtyřicetiletá zpěvačka po návratu z léčebny opět vstoupila do vod české pop music. CD, které si můžete zakoupit společně s Bleskem, obsahuje kromě nové písně Ivetiny největší hity.

„Nebe plné červánků je vlastně o mém životě. Tím začnu plánovanou koncertní šňůru,“ prozradila Bartošová. Turné 22 koncertů začíná již v květnu.

A ještě pár informací o interpretce:

Více než dvacet let se pohybuje na vrcholu české populární hudby. Do povědomí publika vstoupila ve dvojici se zpěvákem Petrem Sepešim a písničky z té doby (Knoflíky lásky, Červenám) jsou populární dodnes. O pár let později začala spolupracovat s orchestrem Ladislava Štaidla a vyšla jí první sólová deska (ta předcházející byla ještě společná s Petrem Sepešim) s názvem I.B. Prodalo se jí tehdy 200 000 kusů, o čemž se dnešním zpěvákům může jen zdát. Následovala spolupráce s Karlem Gottem, série úspěšných alb, kolotoč televizních vystoupení. Když nastalo období muzikálů, přijala nabídku od Karla Svobody na účinkování v muzikálu Drákula, pak přišel Mrazík, Monte Christo, Johanka z Arku, Bídníci a Miss Saigon. Hrála ve filmu Svatba upírů, pro jiné nazpívala titulní píseň (Jak básníkům chutná život, Chlapci a chlapi, Z pekla štěstí). Třikrát získala Zlatého slavíka, mnohokrát slavíka stříbrného a bronzového. Řadu let byla na prvním místě i v anketě Týtý. Na svém kontě má kolem pětadvaceti alb a bezpočet platinových i zlatých desek. Má věrný a velice aktivní fan klub.