DVD edice magazín speciál – 2001 maniaků

Dnes v úterý 8. dubna 2008 zde máme další titul z DVD edice speciál, ideální pro ty, kdo trpí depresemi ze stále nepřicházejícího jara a s tím spojené jarní únavy. Thriler 2001 maniaků jak hrdě hlásá obálka pochází od tvůrců filmu Hostel. Současně se však má jednat o komedii, takže milovníci černého humoru by si měli přijít na své. Cena 49,- Kč.

Občané malého městečka Pleasant Valley nalákají několik mladých turistů do města na oslavu stého výročí osvobození města před bandou renegátů, kteří město pustošili. Připraví pro každého z nich speciální večerní program … při němž jsou postupně zabíjeni … pouze jeden pár odhalí krutou skutečnost a pokouší se dostat ze zlověstné pasti… jejich jediná naděje je útěk.
Remake H. G. Lewisova filmu 2001 Maniacs z roku 1964, zasazený do současnosti.

Ve filmu hraje jednu z hlavních rolí Rober Englund, kterého znáte z mnoha jiných hororů, např. z Mrtví a pohřbení (Dead & Buried). A ještě zbývá dodat, že ještě letos by se v kinech mělo objevit pokračování, které má název: 2001 Maniacs: Beverly Hellbillys.
 

Žánr: Horor / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Délka: 95 minut

Původní název: 2001 Maniacs

Světová premiéra: 12. května 2005 – Francie (Cannes Film Market)

Režie: Tim Sullivan

Scénář: Chris Kobin, Tim Sullivan

Produkce: Jonathan Bross, Lisette Bross, David Fleming, David F. Friedman, Eric Miller, Brett W. Nemeroff, Eli Roth, Scott Spiegel, Christopher Tuffin, C. Scott Votaw, Boaz Yakin

Hudba: Nathan Barr

Kamera: Steve Adcock

Střih: Michael Ross

Kostýmy: Wendy Moynihan

Společnost: BloodWorks / Raw Nerve / Velvet Steamroller Entertainment

Natáčeno: LaGrange, Georgia, USA / Lumpkin, Georgia, USA / Westville, Georgia, USA

Hrají: Robert Englund (starosta Buckman), Lin Shaye (Granny Booneová), Giuseppe Andrews (Harper Alexander), Jay Gillespie (Anderson Lee), Marla Leigh Malcolm (Joey), Dylan Edrington (Nelson Elliot), Matthew Carey (Cory Jones), Peter Stormare (profesor Ackerman), Gina Marie Heekin (Kat), Brian Gross (Ricky), Mushond Lee (Malcolm), Bianca Smith (Leah), Brendan McCarthy (Rufus Buckman), Adam Robitel (Lester Buckman), Christa Campbell (Milk Maidenová), Wendy Kremer (Peaches), Cristin Micheleová (Glendora), Kodi Kitchen (Hester), Ryan Fleming (Hucklebilly), Eli Roth (Justin), Craig Stark (šerif Friedman), a další  

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky  

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: