Abc – edice PC her – The Moment of Silence

Podle vydavatelských plánů by měla v úterý 9. prosince 2008 vyjít hra The Moment of Silence v edici PC her časopisu Abc.Cena 37,- Kč.

The Moment of Silence je klasická point and click adventure od německého týmu House of Tales odehrávající se v nepříliš svobodné blízké budoucnosti. Svět sice žije v relativním míru a lidé si užívají mnoha technologických vymožeností, ale platí za to názorovou nesvobodou i nemožností ovlivnit cokoli kromě triviálních záležitostí běžného života. Hlavním hrdinou je Peter Wright, který se vůbec nestará o politiku, hlavně od té doby co mu zemřela žena a jeho sedmiletý syn během katastrofy. Peter se v podstatě nestará o nic. Nemá rád svoji práci a většinu času tráví popíjením levné whisky a chatováním přes internet. Jeho život se však změní v okamžiku, kdy před jeho domem zastaví černé vozidlo zásahové jednotky SWAT, vyběhnou z ní muži v kuklách a vtrhnou do bytu jeho souseda.

Od této chvíle se začne odvíjet dramatický příběh roztažený přes více než 75 lokací a 500 obrazovek, kde na hráče čeká více než 35 NPC postav. The Moment of Silence nabízí kompletně nadabované dialogy s několika volbami, motion capture animace všech postav, spoustu adventurních problémů a také logické hádanky. Technické zpracování je na vysoké technické úrovni díky použitému Cougar Adventure Enginu, který podporuje DirectX9.0.

Minimální požadavky:

Operační systém: Windows XP/2000/98

Mechanika: CD nebo DVD

Procesor: 450 MHz

Operační pamět: 64 MB RAM

Grafická karta: 3D grafická karta se 32 MB