Codi – Bitva o Guadalcanal

Codi pokračuje v ediční řadě Druhá světová válka již 7. dílem. Ve čtvrtek 18. prosince 2008 se přeneseme do Asie, kde v Pacifiku řádí japonské imperialistické šílenství. Bitva o Guadalcanal za 49,- Kč. Části s názvem MacArthur:Rebelantský generál a Cesta do Tokia.

Douglas MacArthur si drží první místo jako držitel nejvíce vojenských vyznamenání v historii Spojených států. Tento dokumnetární film v krátkosti ukazuje jeho první roky života až po jeho příchod do Austrálie, kam odešel z Filipínských oastrovů po japonské invazi. Jak MacArthur, tak i Chester Nimitz byli tvůrci plánu, který dovedl Severoameričany k dosažení vítězství nad Japonskem.

Po bitvě o Midway byli Japonci nuceni zabrzdit své útoky. Aby upevnili své defenzivní zóny, naráží na problém, kterým je spojenecká základna v přístavu Port Moresby na ostrově Nová Guinea a která se stala nevyhnutelným cílem Japonců. Avšak její dobytí s sebou nese nutnost výstavby letiště na ostrově Guadalcanal. Spojenecká průzkumná letadla stavební práce odhalují a Nimitz rychle mění své plány. Je třeba dobýt Guadalcanal dříve, než bude dokončeno letiště, které staví japonští vojáci. Pokud by se tak nestalo, může být cesta do Tokia ohrožena.

Údaje o DVD lze předpokládat stejné jako u minulých dílů:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky (komentář čte Miroslav Moravec)

Titulky: žádné

Obraz: černobílý (dobové snímky) PAL 4:3

Bonus: žádný