North Video – Červený traktůrek 1. DVD – Vánoční světýlka

V úterním Aha! se 23. prosince 2008 kromě jiného objeví i příbalové DVD obsahující příběh z animované série Červený traktůrek – Vánoční světýlka. V edici s názvem Animáček – podívaná nejen pro děti za cenu 49,- Kč.

Červený traktůrek pochází z tvůrčí dílny producentů proslulého Pošťáka Peta. Je založen na původních příbězích Colina Reedera a Petera Tye vydaných v roce 1990. Již prvním v roce vydání svého filmového ztvárnění dosáhly ve Velké Británii prodeje 300 tisíc videokazet. Příběhy jsou určeny pro děti ve věku od dvou do šesti let. Výchovné poselství tohoto pořadu by se dalo shrnout do kréda „největší nemusí být vždy nejlepší“. Těžko říct, co tím ti filutové autoři chtěli říct.

Příběhy popisují vzrušující dobrodružství Červeného traktůrku, malého a nebojácného zemědělského stroje v jedné farmě v jihozápadní Anglii. Jeho majitel Standa využívá jejich společného důvtipu k řešení každodenních výzev, které přináší život na venkově. Pomáhají jim jejich přítelé Big Blue, Harvey a Nipper. Bez ohledu na to, jak velká výzva to je, jako například když Nipper spadne do šachty nebo když Stumpy zůstane na holičkách na střeše stodoly, Malý červený traktůrek je vždy připraven k jejich záchraně. Buď připraven – vždy připraven!

Loutková série krátkých příběhů (dalo by se říct „večerníčkového formátu“) animovaná tradiční tzv. stop frame technikou byla poprvé vysílána v Anglii na BBC 2 a dětském kanále CBeebies pokračuje v mezinárodní expanzi do dalších států včetně klíčových terirorií jako Německo, Benelux, Francie, Jižní Afrika a Skandinávie. V Polsku byla vysílána na televizní stanici TVP1 od února 2005, ve Slovinsku na Minimaxu od ledna 2005. Také u nás už prošla před časem trhem s regulérními nosiči, mj. např. v Levných knihách.

Originální název: Little Red Tractor

Produkce: The Little Entertainment Company

Díly: 75 x 10 minut

Zadní strana obalu

DVD obsahuje 9 příběhů:

1. Pan veliký (10:15)

2. Detektivové (10:15)

3. Na střeše (10:15)

4. Vánoční světýlka (10:15)

5. Psí zmizení (10:15)

6. Nejlepší farma roku (10:15)

7. Rybníček (10:15)

8. Mlčení kraviček (10:15)

9. Velké kýchnutí (10:15)

Údaje o DVD:

Délka: 93 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonusy: žádné