Aha! – Rin Tin Tin

Aha! ve středu 14. ledna 2009 dopřeje zároveň dětem i pamětníkům. Rin Tin Tin za 49,- Kč. Ovšem pozor, není to film s legendárním psím hercem, ale film o něm… A pouhých 105 hlasujících s výsledkem 4,4 z 10 na imdb.com mě moc netěší.

Skutečný příběh o legendárním německém ovčákovi, kterého našel během první světové války ve Francii americký pilot Lee Duncan. Příběh vykresluje silné pouto, které vzniká mezi člověkem a zvířetem a dokáže překonat různe překážky, které vedou k cestě za vytouženým společným životem v Americe po skončení války. Rin Tin Tin není jen obyčejný psí miláček, ale i odvážný záchranář v nebezpečných situacích. A to není všechno, později se stane nejznámějším zvířecím filmovým hrdinou Hollywoodu, kde bude účinkovat ve více než 25 filmech.

Poslední zbytky optimismu mizí u komentáře:

Tahle válečná groteska veškerá moje „očekávání“ daleko překonala. Zasmál jsem se až v momentě, kdy jsem si v oficiálním textu distributora přečetl, že to je „skutečný příběh o legendárním německém ovčákovi….“. Milí přátelé i nepřátelé, takového psa bych skutečně chtěl poznat. Napovídá při kartách, elegantně salutuje vykloubenou tlapou a když je páníčkův život v nebezpečí, koulí se mu po čenichu slzy jak hrachy. Vskutku pozoruhodný kříženec nejhorších francouzských komedií ze 70. let, amerických řachand typu Policejní akademie a komunistických televizních přestávkových trháků „Hrající si koťata“ a „Hrající si štěňata“…

Žánr: Rodinný

Země původu: Bulharsko / USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 90 minut

Původní název: Finding Rin Tin Tin

Režie: Danny Lerner

Scénář: David Rolland, Jim Tierney

Produkce: Lawrence Abramson, Randall Emmett, George Furla, Kirk M. Hallam, James C. Katz, Avi Lerner, Jeff Rice, Jim Tierney, Les Weldon, Steve Whitney

Hudba: Stephen Edwards

Kamera: Emil Topuzov

Společnost: Emmett/Furla Films / Nu Image Films

Natáčeno: Sofie, Bulharsko

Hrají: Tyler Jensen (Lee), Velizar Binev (kupec Henri), Robert Blush (zraněný voják), Ben Cross (Nikolaus), Ryan Spike Dauner, Gregory Gudgeon (Gaston), William Hope (major Snickens), Todd Jensen (kapitán Sandman), Ivan Rankov (Jacques), Wesley Stiller (Steve), Teodor Tsolov (cikán), Michal Yannai (Monique)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky on/off

Obraz: barevný 16:9 (1,85:1)

Bonus: trailery – Rin Tin Tin, Až do smrti, Clementine, Yamato-loď smrti, Údolí vlků, Rebel; fotogalerie