Filmag válka dokument – Pochod k vítězství: Cesta do Tokia 4

Edice Filmag válka se ve čtvrtek 15. ledna 2009 přehoupne přes první padesátku. S pořadovým číslem 51. už čtvrté DVD z celkových šesti Pochod k vítězství: Cesta do Tokia za obvyklých 45,- Kč. Od Pearl Harboru po Okinawu. Fascinující příběh hrdinství, které zničilo císařskou válečnou mašinérii v Pacifiku.

Žádný hollywoodský film nedokáže ztvárnit pohnutou historii 2. světové války stejně realisticky, jako dokumentární snímky. A rozsáhlá série POCHOD K VÍTĚZSTVÍ, která kombinuje unikátní černobílé a barevné záběry, je toho nejlepším důkazem.

Válka v Pacifiku – válka, která vstoupila do historie jako jedna z nejdrsnějších v dějinách lidstva. Postupně zasáhla 3 kontinenty a 2 oceány. Bojovalo se v neprostupných buších, na moři i ve vzduchu. Unikátní dokumentární série mapuje podrobně celý tento ozbrojený konflikt – počínaje Pearl Harborem, přes vítězné tažení Japonců a kruté boje o Filipíny, až po svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Konečné vítězství spojenců bylo vykoupeno životy milionů vojáků i civilistů a dodnes je do dějin zapsáno nesmazatelnou krvavou čárou.

DVD obsahuje další 2 díly:

8. Barma

9. Saipan + Tinian

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 45+45 minut

Původní název: March to Victory: Road to Tokio

Společnost: Madacy Home Video

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný/černobílý 4:3

Bonus: fotogalerie