MF Dnes – Život savců 1

Je zřejmé, že dokumenty BBC mají úspěch, jinak by se do nich MF Dnes opakovaně nepouštěla. Po seriálech typu Lidské tělo nebo Modrá planeta přichází v dalším týdnu přírodopisný dokument Život savců. Cena jako obvykle 49,– Kč s nutností zakoupit i noviny (resp. mít tzv. „slevový kupón“). Vyjde v úterý 5. srpna 2008.

Už jako děti nás rodiče vodili do Zoo a tak zájem o divoká a cizokrajná zvířata je zakódován téměř v každém z nás. S tím jak stárneme nás však zajímá i něco víc, než jen základní zjištění, že „zvířata jsou chlupatá, mají lesklou srst“, jak se praví v jisté písni. A také dnes mnozí z nás vodíme již své vlastní děti do Zoo a rádi se před nimi blýskneme nějakou to znalostí, minimálně třeba tím, že poznáme sudokopytníka od lichokopytníka, případně tuňáka od tučňáka či lva od levharta. Ale kde tyto vědomosti načerpat? Běžná zaměstnání k tomu moc příležitostí neskýtají. Například na úřadech se dost často setkáme s krávami či s voly, ale třeba krokodýla nebo psouna prériového tu neuvidíte. A tak nezbývá než sáhnout po odborné literatuře či shlédnout přírodopisný dokument v televizi anebo právě na DVD.

„Savci, teplokrevná stvoření pokrytá srstí, která krmí svá mláďata mlékem, jsou nejpopulárnější mezi zvířaty – snad také proto, že mezi ně také patříme.“ – David Attenborough Dokument Davida Attenborougha nabízí jedinečný pohled na pozoruhodnou skupinu těchto zvířat. Ukazuje mnoho fascinujících druhů planety, včetně nás samotných, a ilustruje, jak se savci stali tak mimořádně rozmanitými a úspěšnými.

Obsah DVD:

01. Nejdokonalejší model
Savci se přizpůsobili svým zjevem každému prostředí na Zemi. Jsou skuteční vítězové.
02. Hmyzožraví savci
Někteří savci mají neukojitelnou chuť na hmyz, mravenci počínaje, pavouky konče.

Originální název: The Life of Mammals
Země původu: Velká Británie, Německo
Rok vzniku: 2002
Žánr: Dukumentární, Přírodopisný

Hrají: David Attenborough
Hudba: Dan Jones, Ben Salisbury
Produkce: Mike Salisbury

Údaje o DVD:
Obraz: bravený, PAL, 16:9
Zvuk: dá se očekávat minimálně čeština
ostatní uvidíme
Příbuzné texty:
• Páteční Blesk – Tajemství oceánu