Amercom – Hercule Poirot DVD 3

Ediční řada vydavatelství Česká Média Amercom Hercule Poirot je docela zvláštní. Zatímco první číslo se zaváděcí cenou se mi podařilo sehnat úplně náhodou a snadno, další čísla už byla velký problém. Zatímco včera údajně vyšlo již číslo 5, dnes vyšlo v reedici číslo 3. Ale jenom někde.

Po vydání prvního čísla jsem si domluvil se svou trafikantou, že mi bude Poirota odkládat. Měsíc jsem chodil  do trafiky den co den s otázkou? Tak co – došel? Odpovědí mi bylo zamítavé kroucení hlavou. Podobná situace byla i se slečnou Marplovou. Pro jistotu jsem obešel téměř všechny trafiky v našem malém městečku s dvaceti tisíci obyvatel. Nikde ani stopa. Pár trafikantů si matně vzpomělo na zaváděcí číslo – a od té doby tma. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zavítal do nedalekého krajského města, kde jsem v jedné trafice "objevil" Poirota číslo 3 a 4 (dvojka mi mezitím už nenávratně unikla) a dokonce dvě první čísla slečny Marplové. Nyní aspoň vím, kam mám na tato DVD jezdit. Sice se mi každé DVD prodraží o cca 30,- Kč za cestovné, ale aspoň si udělám malý výlet. 
Po té, co jsem si vcelku bez problémů pravidelně kupoval celou řadu Velkých detektivů Sherlocka Holmese mi situace s Poirotem připadá absolutně hrozná a při svém obrážení trafik si připadám jak před rokem 1989 při shánění takzvaného "podpultového zboží". Co je příčinou absolutně nezvládnuté distribuce tohoto titulu v některých končinách naší vlasti nevím, ale podle reakcí čtenářů na tomto webu se zdá, že ve velkých městech jako je Praha nebo Brno jsou těchto problémů ušetřeni. Pro ně může být tento popis mých zkušeností docela zajímavý, protože aspoň si uvědomí jaká je to výhoda žít v hlavním městě a každé ráno přijít do dobře zásobené trafiky, kde se dá sehnat všechno.
Mnozí jistě namítnou – vždyť je zde přece možnost předplatného. Jistě, ale po jistých špatných zkušenostech (časopis Biják) už zásadně nic nepředplácím. Ostatně, slečna Marplová se ani předplatit nedá.
01. Rhodský trojúhelník
Během dovolené na ostrově Rhodos se Poirot seznámí se dvěma manželskými páry. Valentina Chantryová veřejně svádí Douglase Golda. Poirot tuší nebezpečí, a proto doporučí jeho manželce, aby z ostrova co nejdřív odjeli. Zločin, jehož obětí se stane paní Chantryová, však na sebe nenechá dlouho čekat. Poirota před odjezedem z ostrova čeká vyšetřování vraždy.
02. Byt ve třetím patře
Do domu, v němž bydlí Hercule Poirot, se nastěhuje nová nájemnice Ernestina Grantová. Ještě téhož večera ji společníci slečny slečny Pat Matthewsonové, detektivovy sousedky ze čtvrtého patra, najdou mrtvou. Vyšetřování vraždy ze třetího patra se ujímá nájemník z pátého, Hercule Poirot. V hlavní roli v českém znění Jaromír Meduna.
Údaje o DVD:

Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: český dabing stereo 2.0, polsky lektor stereo 2.0

Titulky: české, polské
Délka: 101 minut

Typ disku: DVD 5
Regiony: 2, 4
Bonusy: —