Blesk pro ženy – Odkaz lásky

 

Blesk pro ženy, pondělí 23. února 2009 a tudíž další romantika – Rosamunde Pilcher: Odkaz lásky za 49,- Kč. Příběh jednoho léta ve Freeportu, malebné rybářské vesnici na jihozápadním pobřeží Anglie. 

 

V jednom malém přístavním městečku v usedlosti nazývané Lilac House se svým otcem Jackem žije svobodná matka Linda Hewitt a její devítiletá dcera Vanessa. Pracuje jako úspěšná fotografka a zdá se že má svůj život pevně v rukou. Ovšem jen do chvíle, kdy do jejího života nečekaně vstoupí Thomas Williams, ornitolog, který přijel do Freeportu studovat populaci rybáků. Linda nemůže přehlédnout Thomasův neodolatelný šarm. Zamilují se do sebe, ale na jejich rodící se vztah padne stín minulosti. Lindin otec je vážně nemocný se srdcem, pokud nepodstoupí operaci, brzy zemře. On si však jako lékař uvědomuje možné komplikace a operaci odmítne. Na své narozeniny proto pozve i mladší dceru Hannah, talentovanou bytovou architektku, která žije v Londýně a s níž Linda už roky nemluví. To proto, že Hannah se provdala za jejího bývalého snoubence Daniela Forkse. Ten je navíc Vanessiným otcem, což však netuší.

 

Jack doufá, že se sestry usmíří, ale pro Lindu je příjezd kdysi milované a poté zatracené sestry nepříjemným šokem. Jacka zradí srdce a zemře. K zármutku nad jeho smrtí se přidá další nepříjemné překvapení při čtení závěti. Jack odkázal dům oběma sestrám, ovšem dostanou ho jen pod podmínkou, že dokáží společně žít pod jeho střechou celý měsíc. Jedinou útěchou pro Lindu je Thomas Williams a jeho láska. Situace však nečekaně zkomplikuje i v tomto směru. Když Daniel zjistí, že je otcem, pokouší se znovu navázat vztah s Lindou, která pochopitelně nemá zájem. Když vyjde najevo, že dům je značně zchátralý a vyžaduje nákladnou opravu, na kterou ani Linda ani Hannah nemají, nabídne se Thomas, že finančně vypomůže. Jenže Linda přitom náhodou zjistí, že Thomasův bratr je majitelem realitní kanceláře, která se dům snaží získat. V domnění, že ji city pouze předstíral, aby získal její dům, rozejde se s ním a odjede z ostrova. Pomoc zoufalému Thomasovi přijde z nečekané strany.

 

Žánr: Romantický / Drama

Země původu: Německo / Rakousko

Rok vzniku: 2005

Délka: 87 minut

Původní název: Rosamunde Pilcher – Vermächtnis der Liebe

Světová premiéra: 2. ledna 2005 (Sezona 1, epizoda 52)

Režie: Dieter Kehler

Námět: Rosamunde Pilcher (román "A Girl like Suzi")

Scénář: Christiane Sadlo, Johanna Halt

Produkce: Beate Balser, Claus Beling, Vanessa Lackschewitz, Michael Smeaton, Heidi Ulmke

Hudba: Richard Blackford

Kamera: Hartmut Lange

Společnost: Steamship Films, FFP New Media GmbH, Zweites Deutsches Fernsehen, Österreichischer Rundfunk, ZDF Enterprises, MediaTrade, Videx International, Mainostelevisio

 

Hrají: Karin Thaler (Linda), Tom Mikulla (Thomas), Christina Rainer (Hannah), Alexander-Klaus Stecher (Daniel), Dieter Kirchlechner (Jack), Lisa Kreuzer (Barbara), Julia Eggert, Derek Hamblin

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: PAL DVD5 barevný 4:3

Bonus: žádný