Kino LN č. 5 – Sexy bestie

Možná se dnes těšíte na zítřejší státní svátek, tento měsíc již druhý. Po druhém květnovém svátku nastaně opět všední pracovní den a tím bude středa. Staré přísloví říká: „středa – nového DVD třeba“, a tak pokud se jím chcete řídit, nezapomeňte, že pozítří ve středu 9. května 2007 vychází již pátý díl edice Kino Lidových Novin kterým bude film Sexy bestie. Cena: film za 47 korun, s Lidovými novinami tedy celkem za 59 korun!

Děj Sexy bestie je rozdělen do tří rozdílných částí. V té první si bývalý zločinec Gal Dove (Roy Winstone) užívá se svou milovanou manželkou, daleko od veškeré civilizace, idylu venkovského života. Luxusní vila, bazén, horké slunce, chladivý oceánský větřík. Tu a tam se z drolící skály nad vilou urve nějaký ten tunový „fucking boulder“ (šutrák) a zaneřádí Galův bazén. Je to jediné vzrušení, jaké tento kousek světa Galovi nabízí. Až do chvíle, kdy se u bazénu objeví jeho „nemésis“ temný stín patřící Donu Loganovi (Ben Kingsley).

Tenhle despotický „fucking gangster“ si nerad připouští, že by chtěl snad Gal zapomenout na svou zločineckou minulost. Je odhodlán donutit Gala k návratu do Londýna za účelem velkolepé loupeže – a to za každou cenu. Galova životní idyla i milostný vztah jsou v ohrožení. Aby zachránil svůj těžce nabytý ráj, vydává se zpět do Londýna vstříc své, jak sám doufá, poslední loupeži. Má to ale těžké, protože gangster klidu těžko hledá.

Zabijácký herecký výkon Bena Kingsleyho byl odměněn nominací na Oscara.

Sexy Bestie je celovečerním debutem Jonathana Glazara, který do té doby proslul jako tvůrce hudebních klipů pro Massive Attack, Radiohead, Blur, Björk…

Originální název: Sexy Beast
režie: Jonathan Glazer
hrají: Ben Kingsley, Ray Winstone, Ian McShane
kategorie: thriller
země: Velká Británie
délka: 90 min.
rok: 2000