MF Dnes – Tajuplná příroda 1

 

Bizarní tvorové, neuvěřitelné schopnosti, překvapivé objevy. Věda je záhadnější než mýty. To je motto nové dokumentární série z produkce BBC: Tajuplná příroda. Disk číslo 1 vyšel v MF Dnes v pátek 20. března 2009. Cena (zvýhodněná pro čtenáře deníku) je 49,- Kč

 

Bývaly doby, kdy se mýty a poznávání proplétaly. Kdy se tajuplně objevovaly mořské panny a jednorožci, a kdy manty, jimž se říkalo "ďábelské ryby" létaly oceány. Přroda vypadala tajemně. Pak věda objevila za těmito legendami skutečné živočichy. A dodnes činí další překvapivé objevy. Příroda nám ale připadá stále stejně tajemná. Fakta se ale už oddělila od bujných představ.

Zvířata, která svými vlastnostmi předčí vaše nejbujnější představy. Létající draci, jedovatí čtyřzubci, podivná noční stvoření. Podívejme se na nejpodivnější chování zvířat. Objevte ohromující a zároveň nádherné stránky přírody. Unikátní záběry, speciální efekty i překvapivé detaily vám přiblíží každodenní život tvorů, které jste si nepředstavovali ani v těch nejbujnějších snech. Zjistíte, že realita je neskonale zajímavější než dávné mýty.

Na tomto DVD naleznete:

Epizoda 1: Krása pohybu
To, co je podivné, se dá nejlépe definovat, když to porovnáme s chováním lidí. Dnes se podíváme, jak nádherně se dovedou zvířata pohybovat.

Epizoda 2: Nevyzpytatelná obrana

V přírodě je dokonalá obrana základem přežití. Jenže lidé žádnou přirozenou obranu nemají. Dokonce i naše nejkouzelnější maskování se živé přírodě nevyrovná.

Originální název: Weird Nature: Marvellous motion, Devious Defences
Produkce: John Downer, James Honeyborne, Mark Bronwnlow
Hudba: Elizabeth Parker
Komentář: Ciaran McMenamin
Rok vzniku: 2002
Údaje o DVD:
Obraz: barevný, 16:9
Zvuk: DD 2.0 česky, DD 2.0 anglicky
Titulky: —
Délka: 59 minut
Typ disku: DVD 5
Regiony:2
Bonusy: —