Vapet vás baví – Černý korzár

Již potřetí se objeví DVD z edice Vapet vás baví a to zítra, ve čtvrtek 30. srpna 2007, kdy v této edici vyjde film nazvaný Černý korzár. Cena 38,- Kč za disk v papírové obálce, která není příbalem žádných novin. 

 

Tři bratři, kteří si říkají Černý korzár (Kabir Bedi), Zelený korzár a Červený korzár, žijí touhou po pomstě vraždy svého otce. Cílem jejich pomsty je muž jménem Van Gould. Zelený a Červený korzár nevydrží čekat na příjezd bratra, vydají se za Van Gouldem sami, ale Van Gould a jeho muži je nečestným způsobem přemůžou a zavraždí. Nenávist a odhodlání Černého korzára zabít vraha svého otce a bratrů je obrovské. Když zjistí, že žena, do které se bezhlavě zamiloval, je dcerou Van Goulda, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější, pomsta nebo láska… 

 

 

 

Podle knih Emilia Salgariho vznikl roku 1976 (a vysílal se 1979) televizní seriál Sandokan, který tak přivedl na obrazovky neohroženého vůdce tygrů z Mompracemu, bojujících za nezávislost svého ostrova proti britské nadvládě. Snímek proslavil i herce Kabira Bediho, jenž se svého zaškatulkování hned tak nezbavil a role mu zůstala do dnešních dní. 

 

 

 

Ve stejném roce vznikl současně celovečerní film Il corsaro nero, tedy Černý korzár, podle stejného autora předlohy a v režii Sergio Sollimy. Příběh se tentokrát soustředí na tři korzáry, donucené ke svému způsobu života okolnostmi a dobyvateli. Když jsou dva z nich zákeřně zavražděni, třetí se ujímá pomsty. V tom mu pomáhají jeho přátelé, k nimž přibude divoška ovládající velice dobře nože a mačetu. 

 

 

 

Černý korzár se však zamiluje do dcery svého úhlavního nepřítele – a ten dceru raději obětuje. Tím však zpečetí svůj osud – korzáři se rozhodnou k poslednímu velkému útoku. I když je na snímku znát rok jeho vzniku, dodnes jeho dobrodružná romantika působí. 

 

 

 

Společnost Vapet přišla s velice dobrou verzí disku – nejenže nabízí původní širokoúhlý formát 1,85:1, ale kromě českého dabingu v Dolby Digital 2.0 také italský originální zvuk v Dolby Digital 5.1 – a k tomu české titulky. 

  

Ačkoliv na to nebýváme moc zvyklí u těchto levných edic, tentokrát jsou zde i dva bonusy. Kromě fotogalerie, u níž je otázkou, zda ji za bonus považovat, je zde pak ale raritka – úvodní titulky původní české dabingové verze, a je zajímavé se podívat, jak se dříve pracovalo i na graficky zajímavých českých úvodních textech. 

 

Zadní strana obalu  

 

Originální název: Il Corsaro nero

Rok vzniku: 1976

Země původu: Itálie

Délka: 119 minut

Režie: Sergio Sollima

Scénář: Emilio Salgari, Alberto Silvestri, Sergio Sollima

Hudba: Guido a Maurizio De Angelis

Kamera: Alberto Spagnoli

Střih: Alberto Gallitti

Kostýmy: Mario Carlini

Hrají: Kabir Bedi, Mel Ferrer, Sal Borgese, Guido Alberti, Carole André, Angelo Infanti, Sonja Jeannine, Sal Borgese, Franco Fantasia, Edoardo Faieta, Jackie Basehart, Nicolò Piccolomini, Pietro Torrisi 

 

 

 

Údaje o DVD:  

 

 

 

Zvuk: Doby Digital 5.1 italsky, 2.0 česky

Titulky: česky

 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: Úvodní titulky české verze, Fotogalerie