Codi – Bojová letadla 2

 Vydavatelství Codi pokračuje ve své edici Druhá světová válka v pravidelných 14-ti denních intervalech, ale občas vloží v jiném cyklu další příbuzné tituly. Po Hitlerovi to jsou aktuálně dějiny válečného letectví, jejichž první díl se objevil před časem. Nyní, v úterý 21. dubna 2009 je na řadě pokračování Bojová letadla 2 v ceně 49,- Kč.

RUSKÁ REVOLUCE

Po celém Rusku se na jaře 1917, mimo jiné v důsledku války, rozšířily nepokoje a způsobily, že car Mikuláš II. abdikoval ve prospěch svého bratra, který však trůn odmítl převzít. Nová, prozatímní a demokratická vláda musela čelit tlaku extremní pravice i Leninově revoluční levici. 7. listopadu 1917 došlo k převzetí moci levicí, byly zřízeny revoluční sověty a Lenin zahájil budování bolševické diktatury.

VELKÉ DÁLKOVÉ LETY

Po 1. světové válce zůstal velký počet pilotů bez práce, a tak se mnozí z nich rozhodli zdolávat výzvy předkládané leteckými konstruktéry. Dálkové lety představovaly vynikající zkušební laboratoř pro konstruktéry a výrobce letadel i pro armády. Charles Lindbergh, Ramón Franco a Ruiz de Alda, Amelia Earhartová, Howard Hughes, Barberán a Collar jsou jen někteří z mnoha mužů a žen, kteří ovlivnili dějiny letectví.

Předpokládané údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: černobílý/barevný PAL 4:3

Bonus: žádný