Filmag horor – Pomsta vetřelce

Filmag se ve středu 29. dubna 2009 v ediční řadě horor odpíchne od minulého supermarketu do zcela jiných končin. Po proběhlé třetí světové válce přichází Pomsta vetřelce za 45,- Kč. Informace lze nalézt pod původním názevem Creepozoids nebo jeho českou podobou Kripozoidi.

 

 

Blízká budoucnost. Šest let po třetí světové válce, která smetla z povrchu zemského většinu lidstva. Skupina vojenských zběhů se potuluje zdevastovanou krajinou a úkryt před kyselým deštěm nalezne v opuštěné genetické laboratoři. Udělají tak osudovou chybu. Při pátrání po účelu zařízení na ně zaútočí krvelačné monstrum, které obývá laboratorní objekt a touží po čerstvém mase. Začíná boj o přežití, ve kterém se stále tenčící skupina přeživších musí postavit nejen příšeře s nadlidskými schopnostmi, ale také vlastnímu strachu.

 

I tenhle titul už někteří viděli:

 

Ve filmu je všechno, co má v takovém správnem béčku být – pitomý scénář, vojandy co zásadně pod bílým nátělníkem nenosí podprsenku, gumový vetřelec i zmutované plyšové krysy. Bohužel ten trotl, co to točil, totalně zabil atmosféru – i na ploše pouhopouhých 70ti minut se najde spousta hluchých míst. Škoda. 50% za nechtěnou zábavnost, hororovost veškerá nulová. Milovníci filmů Eda Wooda můžou jít s hodnocením výš.

 

Co se na obrazovce objeví titulní monstrum a ke slovu se dostanou trikaři, začně být film docela zábavný. A když se do toho ještě začne sprchovat Linnea Quigley, má béčkař jasno.

 

Žánr: Horor / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1987

Délka: 69 minut

Původní název: Creepozoids

Režie: David DeCoteau

Scénář: David DeCoteau, Buford Hauser

Produkce: David DeCoteau, Jackie Napoli, Linnea Quigley, John Schouweiler, Charles Band

Hudba: Guy Moon

Kamera: Thomas L. Callaway

Společnost: Beyond Infinity / Empire Pictures / Titan Productions / Urban Classics

Natáčeno: Washington Blvd., Marina del Rey, Kalifornie, USA

 

Hrají: Linnea Quigley (Bianca), Ken Abraham (Butch), Michael Aranda (Jesse), Richard L. Hawkins (Jake), Kim McKamy (Kate), Joi Wilson (žena)

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: žádný