Blue Sky – Ta záležitost s Gray

Ta záležitost s Gray je romantická komedie, ale možná trochu jiná, než na jakou jste zvyklí. Bratr a sestra svedou boj o lásku dívky jejich snů. DVD na stáncích od 7.5.2009. Film vydal Blue Sky Film.

Oficiální text distributora hovoří o filmu takto:

Romantická komedie. Bratr a sestra svedou boj o lásku dívky jejich snů. Mají společné myšlenky, tančí jako Ginger s Fredem, všichni si myslí, že jsou dokonalý pár. Gray (Heather Graham) a Sam (Thomas Cavanagh) společně bydlí a jeden by pro druhého udělal cokoli. Nikdo by neřekl, že jsou sourozenci. Co se teprve stane, když oba zjistí, že milují stejnou dívku Charlie (Bridget Moynahan). Něžná romantická více…   komedie, o tom jak se mladá dívka snaží najít sebe sama, vytváří úplně nový pohled na lásku… a osud.

Co oficiální text neříká, ale co těm chápavějším už asi docvaklo, je skutečnost, že Gray je lesbička. Film je tedy založen na situaci, kdy dva sourozenci mají zájem o stejnou dívku, ale přitom jsou oba různého pohlaví. No a teď jde o to, kdo z nich to už ví, kdo ještě ne a teprve to tuší, a kdo naopak ještě vůbec o tomto podstatném detailu nemá ani páru. Na takovéto situaci se dá jistě vystavět řada komických situací, jako ostatně vždy, když jde o sbližování lidí různých kultur, náboženství nebo sexuální orientace. Teď jde jen o to, nakolik se příslušný potenciál nápadu využije a zde už přichází ke slovu kvality režiséra, scénáristy a herců. Film vzniklý z těchto ingrediencí pak může být ve svém konečném výsledku hodnocen velmi protichůdně.

Například takto:

+ Opravdu příjemný film, který vás nedokáže urazit jako některé přeceňované komedie o bandě teenagerů, kteří dělají cokoliv možného i nemožného.

– Ta záležitost s Gray je nejhorší pohroma, která postihla Manhattan od 11. září.

No tak si teda vyberte!

Země původu: USA
Rok vzniku: 2006
Originální název: Gray Matters
Žánr: Komedie, Romantika
Režie: Sue Krammer
Hrají: Don Ackerman, Warren Christie, Heather Graham, Thomas Cavanagh, Bridget Moynahan, Molly Shannon, Alan Cumming, Sissy Spacek, Rachel Shelley, Bill Mondy,  Campbell Lane.