Reflex – II. světová válka: Za zavřenými dveřmi DVD 2. – Stalin, nacisté a západ

Pokud jste minulý týden byli potěšeni neohlášeným titulem, který zastřešuje Reflex, pak dnes, ve čtvrtek 14. května 2009, je na pultech druhé DVD hraného dokumentu II. světová válka: Za zavřenými dveřmi – Stalin, Nacisté a západ v ceně 49,- Kč.

  

Poprvé v dějinách kinematografie přichází série, která vypráví pravdivý příběh Stalinova spojenectví nejprve s nacisty, poté s Churchilem a Rooseveltem, jeho značný dopad na průběh 2. světové války a později na osud celé poválečné Evropy. Strhující kombinace vysoké politiky a dramatických životních údělů jednotlivých protagonistů!

 

Počátek Stalinova nedobrovolného spojenectví, následující po zradě ze strany nacistů. V roce 1941 se Sověti snažili odrazit nacistickou invazi, Rudá armáda však byla málo zkušená a byla příliš málo vybavená, takže utržila během sedmi dní ztrátu více než sta tisíce vojáků. Za těchto okolností se Stalin rozhodl uzavřít spojenectví s Velkou Británií a USA, ačkoliv se obával, že obě mocnosti budou podobně nevypočitatelné jako Německo.

 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Délka: 52 minut

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný