BH Promo – Byl jednou jeden… vynálezce 4. DVD

BH Promo pokračuje čtvrtým diskem v pátek 12. června 2009 v animovaném naučném seriálu  Byl jednou jeden… vynálezce v ceně 49,- Kč.

Podrobné informace jsme přinesli při vydání disku prvního, takže si klikněte zde

 

 

 

 

 

Nový francouzský seriál o vynálezcích a jejich slavných vynálezech, které změnily svět.

 

13. díl – STEPHENSON – plnou parou vpřed

Jak je to vlastně s párou? Je překvapivé, že se ji člověk naučil používat teprve před pár stoletími. Denis Papin vynalezl první tlakový hrnec, Newcomen a Watt pak zdokonalili první parní stroj. A pak přišel Stephenson s vynálezem parní lokomotivy. Lokomotiva Rocket jezdila rychlostí 20 mil za hodinu tak začal zlatý věk parní železnice.

 

14. díl – FARADAY a elektřina

Na přelomu 19. století se začal mladý Michael Faraday zajímat o elektřinu. V Královském ústavu později prezentoval své poznatky: Pohyb magnetů vytváří silové pole, které zase vytváří elektřinu. Poznání elektrické energie bylo jedním z nejvýznamnějších objevů novodobé historie. Jak velká čarodějka elektřina je, uvidíte v tomto dílu. A náš svět by jenom stěží mohl bez elektriky fungovat.

 

15. díl – DARWIN a evoluce

Pochází člověk z opice? Dodnes diskutované téma! Ale jak k němu Darwin dospěl? Už jako mladý přírodovědec měl možnost plavit se s výzkumnou lodí po pobřeží Jižní Ameriky. Na svých cestách poznal mnoho neznámých zvířat. Největší objevy však učinil na ostrovech Galapágy, kde měl možnost poznat stejné druhy ptáků s jinými zobáky, podle toho, na jakém ostrově žijí. A tak se zrodila myšlenka evoluční teorie druhů. 

 

16. díl – MENDEL a hrách

Mendel je nazýván otcem genetiky a opravdu je tomu tak. Díky hrášku se mu podařilo objevit genetické zákony. To znamená, že rodiče přenášejí své vlastnosti na potomky díky genům. Mendelovi nástupci pak díky jeho objevům pokládají základy genetického inženýrství, objevují a zkoumají DNA.