Amercom – Encyklopedie II. světové války 21 – Boje o Tunisko – 1. část

Do pondělního přehledu na 15. června 2009 ještě chybí Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 21. Přílohové DVD tentokrát nese název Boje o Tunisko – 1. část, obvyklá cena kompletu je 99,- Kč.

 

  

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Operace „Jubilee". Kapitoly Historie jsou nazvány – Nájezd na Saint-Nazaire, Kanadská armáda 1939-1942, Operace „Jubilee", Letecká bitva nad Dieppe. Sekce Militarie nabízí Letadla 1942. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi března 1942.

 

 

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Válka ve Středozemním moři, Operace „Torch", Černé dny Královského námořnictva.

 

 

Obsah DVD:

 

Po vítězství u El Alemeinu začala Montgomeryho 8. armáda pronásledovat tankovou armádu Afrika pod velením polního maršála Erwina Rommela. Zároveň se však schylovalo k velké historické události. Počátkem listopadu 1942 se u pobřeží severozápadní Afriky konaly závěrečné přípravy k největšímu obojživelnému vylodění v dějinách. Jeho cílem bylo Tunisko, kolonie vichistické Francie. Operace Torch, jak zněl krycí název celé akce, byla ovšem výjimečná i v jiném ohledu. Poprvé během 2. světové války se američtí a britští vojáci spojili, aby jednou provždy vytlačili nepřítele ze severní Afriky.

 

Menu DVD

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: 53 minut

 

Kapitoly

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3

Bonus: žádný

 

Nastavení