X krát divadlo č. 8 – Pépe

Edice časopisu Reflex X krát divadlo měla přes léto přestávku a nyní se opět vrací. Poté, co na šesti DVD zmapovala šedesátá léta, pokračuje nyní dalšími čtyřmi DVD tituly v mapování divadelní scény let sedmdesátých. První z této čtveřice, hra Michelangelo Buonarotti vyšla před prázdninami (v květnu) a nyní jsme se dočkali celkově již osmého disku se záznamem hry Pépe. Vyšlo v nejnovějším časopise Reflex číslo 37/2007 dne 13. září 2007 za cenu 99,– Kč.

Od roku 1971 hrál Bolek Polívka spolu s tehdy osmiletým Radkem Balašem scénickou báseň o přátelství klauna a malého chlapce Josefa. V autorské klauniádě prosvítal za smíchem a hravostí hlubší podtext, jeden ze základních rysů Polívkovy tvorby vůbec. V té době se Divadlo na provázku rozkračuje do mnoha stran a stylů, představení jsou vyprodána a objevují se první pozvání do zahraničí. Pépe bylo jedním z představení, s nimiž divadlo triumfovalo na festivalu experimentálního divadla ve francouzském Nancy.

Na DVD je zaznamenána premiéra divadelní hry Pépe z 24. května 1974.
Autor: Boleslav Polívka
Režie: Boleslav Polívka
Scéna: Dušan Ždímal
Kostýmy: Dušan Ždímal
Hrají: Boleslav Polívka a Loïc Jacot-Guillarmod

délka divadelního představení: 88 min.
režie televizního záznamu: Evžen Sokolovský
záznam divadelního představení © Česká televize 1982
extraminuty © Reflex 2007
pro Reflex DVD vydal © Thespis s.r.o. 2007
(www.thespis.cz)

Jako prémii naleznete na DVD elektronický archív časopisu Reflex 28—36/1991.

Reflex s DVD je možné zakoupit po dobu dvou týdnů ode dne vydání na vybraných prodejních místech. DVD lze také zakoupit samostatně (po ukončení prodeje na stáncích) za 69 Kč v prodejně Nicotiana Tabacum, Senovážná ul. 2, Praha 1.