Vapet vás baví – Až do smrti

 

Ve čtvrtek 15. listopadu 2007 vyjde v edici Vapet vás baví další akční film s Van Dammem – Až do smrti. Cena 38,– Kč.

Jean-Claude Van Damme hraje v tomto drsném akčním thrilleru postavu jménem Anthony Stowe, vyřízeného detektiva, který je závislý na heroinu a je to s ním den ode dne horší. Nikdo ho nemá příliš v lásce, včetně vlastní ženy. Jeho hlavním nepřítelem se stává kolega, který se přidal k mafii. Navíc ho jeho manželka informuje o tom, že je v jiném stavu, ale dítě není jeho. A to mu na náladě nepřidá. Ocitne se v přestřelce, kde je postřelen a jeho stav je vážný. Je blízko smrti. Když se za několik měsíců probere z komatu, začne přemýšlet o sobě a o svém životě a snaží se napravit chyby, kterých se dopustil v minulosti. Rozhodne se dát staré věci do pořádku. Chce potrestat ty, kteří ho kvůli odhalení pravdy téměř zabili, a osvobodit svoji unesenou ženu.

Tento film je hodně odlišný od dřívějších filmů s Van Dammem. Není v něm tolik akce, je to spíš drama. Hodně důrazu je také kladeno na příběh.

Až do smrti je již šestým filmem režiséra Simona Fellowse. V jeho předchozím filmu Zástupce velitele (Second in Command) hrál hlavní roli také Jean-Claude Van Damme. V tomto filmu se pokusil vytvořit atmosféru válečného chaosu prostřednictvím pohybů kamerou a zoomování obrazu. Ale přehnal to a řadu diváků tak tím spíše odradil. V tomto filmu již od podobných experimentů raději upustil.

Žánr: akční drama
Země původu: USA
Rok vzniku: 2007
Délka: 113 minut

Režie: Simon Fellows
Scénář: Dan Harris, James Portolese
Hrají: Jean-Claude Van Damme, Selina Giles, Stephen Rea, Mark Dymond, William Ash, Stephen Lord, Gary Beadle, C. Gerod Harris, Wes Robinson, Alana Maria, Fiona O’Shaughnessy, Adam Leese, Rachel Grant, Ivo Kehayov, Maggie Eldred.

Údaje o DVD: 

Zvuk: česky DD 5.1, anglicky DD 2.0
Titulky: české
Obraz: barevný, 16:9

Bonus: