North Video – Horká hlava/Hlavička

Vypadá to na další šachy machy s názvy. V pátek 4. září 2009 v obálce North Video by měl vyjít film, dlouhá léta známý pod názvem Hlavička za 49,- Kč s novým názvem Horká hlava. No uvidíme. V hlavní roli všestranný slibný (nejen) herec, který z nevysvětlených příčin v době příprav na nové natáčení ukončil svůj mladý život výstřelem do úst… Druholigový fotbalista je zatčen a neprávem obviněn za znásilnění mladé ženy, která ho při identifikaci označí za pachatele. Jeho cílem je uprchnout, vyhledat svou údajnou oběť a vykonat čin, za který byl odsouzen…

Francois Perrin, nadějné, ale zbrklé pravé křídlo fotbalového mužstva menšího francouzského města Trincamps, dělí svůj volný čas mezi fotbalový stadion a tajné návštěvy u manželky místního obchodního cestujícího.

 

 

 

Jednoho dne si ale dovolil to, co ještě zatím nikdo. Omylem, ale to nikdo nebere v potaz, zranil hvězdu týmu Berthiera, čímž bezprostředně ohrozil postup místní jedenáctky ve Francouzském poháru.

 

 

Co to znamená zkřivit primadoně vlásek, pociťuje na každém kroku. Je vyloučen z mužstva, přijde o práci v místní továrně a pomalu nemůže ani do hospody. Dokonce se místním funkcionářům hodí "hodit" na něj i pokus o znásilnění dívky Stephanie. Díky falešnému svědectví dvou fotbalových činovníků se nakonec ocitne ve vazbě.

 

 

Francois je tak nejen odepsán, ale dokonce se dostane ve vězení. Blíží se však důležité utkání ve Francouzském poháru. Cestou na zápas dojde k nehodě autobusu převážejícího hráče mužstva a několik z nich se zraní.

 

 

 

Funkcionáři nakonec zařídí Francoisovi propustku z vězení. Francois zajistí svému mužstvu vítězství. Najednou je z něj hvězda, dřívější opovrhování se mění v okázalé oslavování. Je dokonce nezvykle rychle trestně očištěn a zproštěn všech obvinění. Francois pozve fotbalové funkcionáře na večírek. Na večírku svým hostům vypoví, co si o nich myslí a podrobně jim vylíčí, jakou na ně chystá pomstu.

 

 

Jak mocná je fotbalová lobby kdekoliv na světě, tuší asi každý. Jak to funguje v Trincamps můžeme vidět v hořké francouzské komedii Hlavička.

 

 

Žánr: Komedie / Sportovní / Drama

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1979

Délka: 86 minut

Původní název: Coup de tête / Hothead

Světová premiéra: 14. února 1979 – Francie

Režie: Jean-Jacques Annaud

Scénář: Alain Godard, Francis Veber

Produkce: Alain Poiré

Hudba: Pierre Bachelet

Kamera: Claude Agostini

Společnost: Gaumont / Société Française de Production

 

 

 

Hrají: Patrick Dewaere (François Perrin), France Dougnac (Stéphanie), Dorothée Jemma (Marie), Maurice Barrier (Berri), Robert Dalban (Jeanjean), Mario David (Rumin), Hubert Deschamps (ředitel vězení), Dora Doll (matka představená), François Dyrek (řidič prvního kamionu), Patrick Floersheim (Berthier), Michel Fortin (Langlumey), Jacques Frantz (řidič druhého kamionu), Gérard Hernandez (inspektor), Claude Legros (Poilane), Corinne Marchand (paní Sivardièreová), Paul Le Person (Lozerand), Michel Aumont (Bertrand Brochard), Jean Bouise (prezident Sivardière), Pascal Benezech, Janine Darcey (slečna Lambertová), Bernard-Pierre Donnadieu (Lucien), Jacqueline Doyená (slečna Lozerand), a další

 

Obal zahraničního vydání

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,66:1)

Bonus: Z naší nabídky (trailery: Rin Tin Tin, Zakázaná touha, Královna meče, Horká hlava, Riskantní plán, Čtyři roční období, Jak vykrást banku, Facka, Múza, Noční vlak, Poslední tanec, Studentka, Večírek 1, Hrabě Monte Christo, Velký Waldo Pepper)