Filmexport Home Video – Smrt v bunkru – Skutečný příběh Adolfa Hitlera

Filmexport Home Video po předchozím představení jednoho z pohlavárů Třetí říše sáhne až k vůdci a ve středu 9. září 2009 to bude dokument Smrt v bunkru – Skutečný příběh Adolfa Hitlera za 49,- Kč., opět s podporou deníku Aha! a rádia Impuls.

Posledních deset dní Adolfa Hitlera v jeho bunkru vyhloubeném pod berlínským Říšským kancléřstvím bylo zachyceno nespočetným množstvím knih i memoárů. Dokument Michaela Klofta se pokouší dramatické události roku 1945 rekonstruovat.

Byl v té době Hitler fyzickou i duševní troskou čekající na příjezd již neexistujícího vojska, anebo se jednalo o chladnokrevně naplánovaný a dokonaný poslední čin fanatika, jenž prohrál? Zastřelil se Hitler sám, aby odešel se ctí jako pravý pruský voják, anebo mu jeho věrný služebník dal ránu z milosti poté, co Vůdce rozkousl kapsli s jedem? Usmrtila Magda Göbbelsová svých šest dětí vlastníma rukama, nebo tento hrůzný čin vykonal lékař jejím jménem?

Michael Kloft vyzpovídal poslední žijící pamětníky, včetně bývalého adjutanta Wehrmachtu Bernda Freytaga von Loringhovena a bývalého člena Hitlerjugend Armina D. Lehmanna, analyzoval a zhodnotil nespočet rozhovorů s očitými svědky, kteří již zemřeli. Rovněž zkoumal dostupné dokumenty a konzultoval vše s odborníky. Rovněž zkoumal dostupné dokumenty. Vše konzultoval s odborníky a na základě svých poznatků se pokusil zrekonstruovat posledních deset dní Adolfa Hitlera. Podívejte se, co se tenkrát v jeho bunkru vyhloubeném pod Říšským kancléřstvím skutečně odehrálo.

Žánr: Dokument

Země původu: Německo

Rok vzniku: 2004

Délka: 79 minut

Originální název: Tod im Führerbunker – Die wahre Geschichte von Hitlers Untergang

Režie a scénář: Michael Kloft

Střih: Monika Finneisen

3D animace: Nikolai Luckow

Spolupracovali: Helmar Büchel, Frank Gensthaler, Anna Sadovnikova

Kamera: Dieter Herfurth, Jan Kerhart, Bernd Zühlke

Společnost: Spiegel TV GmbH

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky

Titulky:

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný