Filmhouse/Deník – Vinnetou

V úterý 15. září 2009 společnost Filmhouse společně s Deníkem přinesou další díl opakované kolekce Hrdinové divokého západu přicházejí. Na řadě je Vinnetou za 50,- Kč. O filmu jsme podrobně informovali při jeho předchozím vydání.

Zopakujme si informace vydavatele – filmy z kolekce Hrdinové divokého západu přicházejí v kartónových obalech nelze objednat v internetovém obchodu společnosti Filmhouse. V nabídce internetového obchodu naleznete všechny filmy z této kolekce jako klasické DVD v ceně 89 Kč za kus.

Pro velký úspěch opakujeme vydávání edice, tituly budou opatřeny novými obaly a mění se hlavní mediální partner, deník Metro nahrazuje vydavatelství Vltava-Labe-Press labelem DENÍK.

Podrobné informace o filmu jsou v uváděném článku (viz odkaz), zbývá opět jen vložit podrobný děj:

Jedním z ničeho se neštítících zločinců byl i Santer, který se svou tlupou bezohledně zabíjel, terorizoval a vládl. Přinutil zbabělého vedoucího úředníka na stavbě trati, aby porušil zákaz a zkrátil stavbu přetnutím území Apačů. Old Shatterhand jako geometr společnosti přijíždí, aby chybu napravil. Na cestě se seznámí se Samem Hawkensem a jeho přáteli. Jejich kolona je přepadena Indiány z kmene Kiowů, kteří jsou spřáteleni se Santerem. Lstí nad Indiány zvítězí a šťastně dojedou do tábora. Setkávají se s Vinnetouem, který přijíždí s ultimátem vyklidit území Apačů. Old Shatterhand souhlasí, ale jsou překvapeni Santerovou bandou, Vinnetou je zajat a Klekí-petra zavražděn.

Old Shatterhand v noci osvobodí Vinnetoua a druhý den s ozbrojenými dělníky jde zajmout Santera. Saloon, v němž se Santer se svými muži zabarikádoval, je obléhán. Než se podaří Santerovu bandu zcela rozprášit, jsou přepadeni Apači, kteří přicházejí pomstít smrt Velkého bílého otce. Old Shatterhand se svými přáteli je zajat, Santerovi se zbytkem jeho tlupy se podaří uprchnout. Old Shatterhand, který byl v boji vážně zraněn, má být po uzdravení spolu se svými přáteli umučen. Říká Vinnetouovi, že on mu tehdy zachránil život, ale Vinnetou nevěří. Uvěří mu však Vinnetouova sestra Nšo-či, která se vypraví na místo boje, aby přinesla ze ztraceného kabátu důkaz.

Vinnetou se mezitím rozhoduje pro „boží soud“. Old Shatterhand dostane děravou kánoi a pronásledován náčelníkem ozbrojeným tomahavkem má dosáhnout určeného místa a nevyhýbat se přitom boji. Old Shatterhand zvítězí. Nšo-či přinese důkaz o Old Shatterhandově nevině a oba muži se stávají pokrevními bratry. Nšo-či projeví přání poznat svět bílých lidí a odjíždí spolu s Old Shatterhandem, jeho přáteli, Vinnetouem a několika bojovníky do St. Louis. Sleduje je Santer se zbytkem své tlupy, který touží po zlatě. Když se Vinnetou, Inču-čuna a Nšo-či odpojí, aby vyzvedli zlato z tajného úkrytu, jsou Santerem přepadeni. Old Shatterhand, který zaslechl střelbu, rychle přispěchá na pomoc. Už je však pozdě. Nšo-či a Inču-čuna jsou zastřeleni. Santer je naboden na hroty oštěpů indiánských bojovníků a potupen umírá.