KaB Music – Oběť lásky

Vydavatelství KaB Music v ediční řadě RájDVD nabízí opravdu různorodou žánrovou paletu a letošním posledním titulem by měl být v pátek 18. prosince 2009 za 49,- Kč televizní film Oběť lásky, díky němuž bude na pultech hned dvakrát jeden z představitelů Jamese Bonda.

Je tenká hranice mezi vášní a bolestí a mezi pravdou a lží.

Psycholožka Tess Palmerová se seznámí s velmi pohledným profesorem angličtiny Paulem Tomlinsonem, který má podivnou zálibu v díle Edgara Allana Poea. Velice se jí zalíbí a do šarmantního muže se zamiluje.

Další den přijde k Palmerové do ordinace nová pacientka Carla Simmonsová a vypráví o muži, se kterým se seznámila před třemi lety. Asi před rokem mu prý žena zemřela, ale on se s Carlou scházel i nadále jako s tajnou milenkou. Sice ji prý později požádal o ruku, ale ke svatbě se vůbec nemá.

O několik dní později se Tess potká s Paulem v jedné galerii a posléze s ním stráví noc. Asi po třech společně prožitých večerech chce Tess, aby si někam vyšli a nebyli neustále jen doma. Paulovi se ale zatím nechce, protože mu prý před rokem zemřela žena a on se ještě necítí být na nový vztah připraven.

O pár dní později telefonuje Carla Tess Palmerové do ordinace, že muž, o němž jí vyprávěla, ji opustil, protože má zřejmě jinou ženu. Tess se za ní vydá a najde ji, jak sedí na kraji terasy a chce spáchat sebevraždu. Naštěstí se Tess podaří Carlu od jejího úmyslu odradit. Pak ji napadne, že muž, o kterém jí Carla na sezeních vypráví, a Paul jsou jedna a táž osoba.

Je pouze na Tess, aby zjistila, co není v pořádku. Možná má Paul jinou milenku, možná zabil svoji ženu a možná chce zabít i Tess, všechno je jen možná. Tess se musí rozhodnout, zda věřit svému milenci nebo psychicky labilní klientce.

Žánr: Erotický / Thriller / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1991

Délka: 88 minut

Původní název: Victim of Love / Raw Heat

Světová premiéra: 5. května 1991 – USA

Režie: Jerry London

Scénář: James Desmarais, Alison Rosenfeld Desmarais

Produkce: Ronald Colby, Chad Cooperman, Bernie Goldmann, Gary W. Goldstein, Mireille Soria, Leslie Waldman

Hudba: Richard Stone

Kamera: Billy Dickson

Střih: Michael Brown

Kostýmy: Marsha Perloff

Společnost: Nevermore Productions / The Steve Tisch Company

Natáčeno: Malibu, Kalifornie, USA / Santa Monica Pier, Santa Monica, Kalifornie, USA

Hrají: Pierce Brosnan (Paul Tomlinson), JoBeth Williams (Tess Palmerová), Virginia Madsen (Carla Simmonsová), Georgia Brown (Emma), Murphy Cross (Roz), Ruben Pla (obsluha kolotoče), Yuri Ogawa (japonská servírka), Gary Bolen (šerif Malibu), Terry Kohl (hasič), a další

V českém znění: Vladislav Beneš, Zlata Adamovská, Kateřina Lojdová, Jitka Moučková, Marcela Nohýnková, Marek Libert, Marcela Kyselová, Otmar Brancuzský, Helena Brabcová, Jiří Valšuba a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: biografie, filmografie herců a tvůrců, z naší nabídky