North Video – Xena: Princezna bojovnice – 25. DVD – 3. série

North Video v úterý 22. prosince 2009 v řadě Světový seriál nabídne ke koupi další DVD třetí série (celkově 25) seriálu Xena: princezna bojovnice za 49,- Kč.

Xena: Warrior Princess je americký televizní seriál natočený na Novém Zélandu. Seriál je produkovaný společností Pacific Renaissance Pictures (vlastní ji Robert Tapert a Sam Raimi) společně s Universal Studios, která zařídila jeho distribuci. Xena se vysílala od roku 1995 do roku 2001 Seriál vznikl jako odnož (tzv. spin-off) seriálu Hercules: The Legendary Journeys a mnoho postav se objevilo jak v Herkulovi, tak i ve Xeně.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, nepokojem zmítaná zem zrodila hrdinku. Byla to Xena, mocná princezna bojovnice, zocelená žárem četných bitev. Síla, vášeň a nebezpečí… Její odvaha měla změnit svět.

V daleké zemi vycházejícího slunce, v době dávných tradic a obyčejů, putuje odvážná princezna Xena starověkým světem, aby s věrnou přítelkyní Gabrielou po boku bojovala proti zlu a bezpráví. Díky dokonalému výcviku ovládá všechny druhy zbraní a není tedy nepřítel, kterému by se nedokázala směle postavit. Všude, kam přijde, ji její sláva předchází a postupně se tak jméno Xena stává nesmrtelnou legendou, ke které se upínají naděje chudých a utlačovaných.

DVD obsahuje dvě epizody :

7. Dluh, 2. část (The Debt, Part 2. – 10. listopadu 1997) – 42:29

Xena je díky zradě Gabriely vězněná Ming Tienem, kterého se pokusila zabít. Gabriela prosí o Xenino omilostnění, ale její prosby nejsou vyslyšeny. Xena se ve vzpomínkách vrací do své minulosti, aby si připomněla vědomosti Lao Ma, které mohou zachránit její život…

Režie: Oley Sassone 

Scénář: R. J. Stewart, Robert G. Tapert 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: John Cavill 

Střih: Robert Field

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Ric Chan (Jiu), Marton Csokas (Borias), Tai Hadfield (Chuang), Jacqueline Kim (Lao Ma), Grant McFarland (Ming Tzu), Daniel Sing (Ming T’ien), Din Tran (vězeňská stráž)  

8.  Král vrahů (The King of Assasins – 17. listopadu 1997) – 41:32

Jett, bratr a dvojče Joxera, je vrah, najatý na vraždu královny Kleopatry. Autolycus, Xena, Gabriela a Joxer se snaží ochránit královnu před tímto vrahem a tím, kdo si ho najal…

Režie: Bruce Campbell 

Scénář: Adam Armus, Nora Kay Foster 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: John Cavill 

Střih: Jim Prior 

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Ted Raimi (Joxer / Jett), Benjamin Banse (vezeňská stráž), Jeremy Birchall (alternace Joxer / Jett), Bruce Campbell (Autolycus), Jonathon Hendry (Pontius), Christian Hodge (vězeň), Larry Keating (válečník), Nerida Nichols (služebná), Russell Raethel (stráž), Gina Torres (Cleopatra)

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995 – 2001

Původní název: Xena: Warrior Princess

Společnost: MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Universal TV

Natáčeno: Nový Zéland

Údaje o DVD:  

 

Délka: 90 minut (84:01)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky (vypínatelné u českého zvuku, napevno s anglickým zvukem)

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný