Filmag seriál – Čtyři z tanku a pes DVD 10

Na posledním, desátém disku se s polským seriálem Čtyři z tanku a pes definitivně rozloučíme. Nenajdete na něm dva díly jako obvykle, ale hned tři. Vychází ve čtvrtek 10. ledna 2008. Cena u Filmagu jako obvykle 35,– Kč.

 

Desátý disk obsahuje tyto tři díly:

 

19. Tiergaten

20. Brána

21. Domů

 

Tankisté se dostávají k cíli své cesty – do Berlína. Škoda, že se toho nedožil Olgiert. Po překročení řeky Sprévy po ženisty vystavěném pontonovém mostě je Janek povolán k veliteli brigády, kde se dozví další instrukce. Jejich úkolem bude zajišťovat kolonu velitelských čet, které jedou organizovat předsunutý průzkum. Jejich cílem je protlačit se mezi Sprévu a kanál Landvér, západně od parku Tiergarten. Je tam stanice metra, kolem které jsou bunkry propojené podzemními chodbami. Brání je německé tanky Tiger zakopané v zemi. Posádka té stanice jsou esesáci z důstojnické školy. Je to poslední silné ohnisko německé obrany. Tři kilometry odtud už je Reichstag a Brandenburská brána.

 

Na Berlinerstrasse je mnoho poschovávaných ostřelovačů, kteří zákeřně využívají nepřehledného terénu hořících domů. Tank Rudý tam zasáhne střela z německé houfnice, ale podaří se ji uhasit. Jednoho z ostřelovačů zasáhne vojenský doktor. Osádka mu děkuje za odvážný čin a za záchranu, ale v tu chvíli se ozve střelba, a lékař se kácí k zemi. Není však mrtvý, jak by se mohlo zdát. Pouze omdlel – nesnáší totiž střílení.

 

Ještě mnohá dobrodružství se odehrají v posledních třech dílech do konečného návratu tankistů do rodné vlasti. Pokud chcete vědět jaká, nezapomeňte si zakoupit poslední disk číslo 10.

 

Menu DVD 

 

Scénář: Janusz Przymanowski, Maria Przymanowska

Produkce: Zykmunt Król

Režie: Konrad Nalecki

Hrají: Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Wlodzimierz Press, Wieslaw Golas

 

Obraz: černobílý, PAL, 4:3

Region: free

Stopáž: 19. díl 56 minut, 20. díl 53 minut, 21. díl 62 minut

Zvuk: česky 2.0